Розслаблятися рано: еволюція людини все ще триває

Author name 19 Жовтня 2020 в 23:10

Поділитися статтею

Еволюція людини
Еволюція людини

У суспільстві в цілому прийнято вважати, що те, якою людина є зараз, це крайній і найвищий ступінь еволюції, яка тривала багато століть. Однак що якщо це не кінець?

Як же змогли це з’ясувати?

Фахівці з Аделаїдського університету провели вкрай цікаве дослідження, результати якого чітко довели, що люди все ще продовжують еволюціонувати. Це означає, що людське тіло продовжує істотно змінюватися, так що через кілька десятків років організми людей з майбутнього будуть відрізнятися від тих, які нам звичні на даний момент часу.

В ході експерименту було встановлено, що у людського ембріона є середня артерія, але у багатьох вона зникає за тільки 8 тижнів від моменту зачаття, а на її місці утворюються дві нові. Однак рідко відбуваються такі випадки, що ця одна артерія залишається у людини на все подальше життя – здавалося б, звичайне виключення, але, наприклад, в 1880-х роках її можна було виявити тільки у десь 10% дорослого населення, а зараз же вона є у 35%.

Будова людини
Будова людини

Вчені пояснюють це тим, що з часом відбувається якась мутація генів (що вже є ознакою еволюції), але правда подібне «відхилення» може виникнути через зміни стану здоров’я матері під час вагітності або ж взагалі з кількох причин в один час.

Таким чином, склалася загальна думка в світі медицини і науки, що результати цього дослідження можна трактувати як доказ того, що людина активно продовжує свою еволюцію. Були навіть зроблені деякі попередні прогнози – до 2100-го року середня одна артерія замість двох буде матися у вже великої кількості людей.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею