Українська письменниця Оксана Забужко та ще четверо киян отримали звання “Почесний громадянин Києва”

13 червня у КМДА прийняли рішення надати звання "Почесний громадянин Києва" п'ятьом видатним киянам, які зробили вагомий внесок у культуру столиці.

13 червня у КМДА прийняли рішення надати звання “Почесний громадянин Києва” п’ятьом видатним киянам, які зробили вагомий внесок у культуру столиці.

Хто з громадських діячів отримав звання “Почесного громадянина Києва”?

Оксана Забужко – українська письменниця, поетеса, викладачка та політична активістка. Вона зробила внесок у культурний розвиток нашої столиці, видатні досягнення у розвитку культури та мистецтва. Також Забужко зробила свій вагомий внесок у міжнародному плані – покращення авторитету Києва закордоном. За версією Бі-Бі-Сі Забужко потрапила у список 100 жінок 2023 року. Вона є лауреаткою Шевченківської премії – найвища нагорода на державному рівні за внесок у розвиток культури, яку громадська діячка отримала у 2019 році. Також Забужко отримала нагороди Золотий письменник України та Орден княгині Ольги.

Анатолій Солов’яненко – український співак, народний артист та громадський діяч, який зробив вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва у столиці України, за видатні досягнення у розвитку цих сфер і також за великий внесок у зміцненні авторитету столиці закордоном. Раніше йому було призначено нагороди: Герой України, Почесна відзнака Президента України, Шевченківська премія у галузі літератури, журналістики, мистецтва та архітектури.

Віктор Вергунов – історик природознавства, вчений-аграрій, який є заслуженим працівником сільського господарства в Україні. Він зробив особистий великий внесок у соціально-економічному розвитку столиці, має видатні досягнення у сфері науки. Також зробив внесок у міжнародному плані в покращенні авторитету України закордоном. Віктор має наукові ступені як Доктор сількогосподарських наук та Доктор історичних наук.

П'яти видатним киянам надали звання «Почесного громадянина Києва»
П’яти видатним киянам надали звання Почесного громадянина Києва

Олександр Злотник – народний артист України, композитор, з 2009 року ректор Київської муніципальної академії музики. Він вніс у культурний розвиток столиці у сферах збагачення культурної спадщини, досягнення у розвитку освіти. Завдяки йому Київ покращив свій авторитет та зміцнив повагу на міжнародному рівні.

Микола Левтік – заслужений працівник освіти України, який зараз обіймає посаду директора ліцею у Києві. Він надав вагомий внесок у сфері соціально-економічного розвитку столиці, за високі досягнення у сфері освіти та громадську позицію.

П'яти видатним киянам надали звання «Почесного громадянина Києва»
П’яти видатним киянам надали звання Почесного громадянина Києва

Популярне

Схожі статті

“Вгадайте, скільки їх”: зірка МастерШефу Хіменес-Браво чекає поповнення в родині і показав другий знімок УЗД

Зірка МастерШефу буду багатодітним дідусем: Ектор Хіменес-Браво показав у своєму блозі друге УЗД маленької Лупіти та розсекретив, скільки малюків чекають.

Акторка “Дизель шоу” Яна Глущенко неабияк здивувала, з ким відпочиває на морі: “Дідусь – то мій хахаль”

Яна Глущенко з "Дизель шоу" знову навідалася до Болгарії. На цей раз узяла з собою синочка Тамерлана. А ще поряд сивочолий чоловік, якого фани визначили як "хахаля" гумористики.

Схожа на батька: донька луганського коміка Кошового показала фото – як виглядає дитина зірки “Квартал 95”

Донька легендарного актора Кварталу 95 показала свіжі фото та свою схожість з батьком – Євген Кошовий та Варвара на одне обличчя, як дві краплі води.