facebook

Хто став президентом США — Трамп чи Байден? Результати виборів в Америці 2020

Вчора, 3 листопада, американці зробили свій вибір на найближчі 4 роки. Нарешті результати голосування практично повністю підраховані і вже можна робити припущення про те, хто став президентом США — Трамп або Байден.

Всього на пост глави держави претендували 11 кандидатів, однак основна боротьба розгорнулася між героями статті — Дональдом Трампом і Джозефом Байденом.

Напередодні такого важливого дня вони обидва звернулися до своїх виборців із завершальними промовами. Нинішній президент подякував прихильникам за підтримку:

«Ваші надії — це мої надії, ваші мрії — це мої мрії, і ваше майбутнє — це те, за що я борюся щодня!», — написав він у Твіттері.

Скріншот з Twitter Дональда Трампа

Його головний суперник вирішив акцентувати увагу на тому, що буде враховувати не тільки інтереси своєї партії:

«Я буду працювати як для демократів, так і республіканців. Важко працювати для тих, хто мене не підтримує, і для тих, хто підтримує. Але це робота президента».

Скріншот з Twitter Джо Байдена

Результат виборів у США вплине і на Україну. Як вважають політологи, в разі перемоги Трампа зовнішньополітичне ставлення з боку Америки до нашої країни буде залишатися прохолодним, тоді як Байден підтримує демократичний настрій і європейсько-атлантичний вектор розвитку українського уряду.

Дональд Трамп

Більшість виборчих дільниць в Америці почали працювати о 6 ранку за місцевим часом, а закриватися о 6 вечора. Варто відзначити, що в цьому році через пандемію коронавірусу більше 47% громадян проголосували достроково, через це процес підрахунку голосів затягнувся.

У США діє непряма система голосування, тому має значення результат кожного конкретного штату. Він залежить не від простої більшості виборців, а від колегії виборщиків. Це ті люди, яких виборці наділяють правом віддати голос від імені всіх — чиновники, місцеві діячі або відомі особистості, пов’язані з політикою.

Джо Байден

Кількість виборщиків в кожному штаті залежить від його населення, всього їх на даний момент 538, а голосувати вони повинні за кандидата, який отримав найбільшу кількість голосів від звичайних громадян.

Зараз все вирішують штати, що коливаються, де політичні уподобання між демократами і республіканцями неможливо спрогнозувати заздалегідь. У їх число входить Мічиган, Пенсільванія, Вісконсін, Арізона, Флорида, Північна Кароліна, Джорджія, Огайо, Невада і Техас.

Президентські вибори в США 2020

Поки що з невеликим відривом лідирує Байден — він набрав 264 голосів проти 214 Трампа, для перемоги необхідні 270. Джо залишилося виграти Неваду і забрати 6 її голосів, але називати ім’я нового президента Америки поки що рано.

Популярне

Схожі статті

Сусідка повернулася з-за кордону через 5 років – і розповіла, чого найбільше не вистачає там із нашого

Часто люди їдуть за кордон в пошуках кращого життя. Але виявляться, що деякі звичні для нас речі там відсутні, і для багатьох це становиться справжньою несподіванкою.

Улюблений варіант вечері: страва виходить дуже смачна і ситна. Все склала і без клопотів запікаю

Хочете рецепт такої вечері, де все намішав в одній мисці, в духовку закинув, забув, а через 40 хвилин прийшов і в тебе вже смачна вечеря на столі? Впевнені, що так. І ми поділимося рецептом.

“Не змушуйте його вчитися”: порада шкільного психолога, яка мене спочатку обурила, а потім врятувала

Всі розумні й турботливі батьки прагнуть забезпечити свою дитину всім необхідним і дати їй хорошу освіту. Але часом варто дати школярам спокій у питаннях навчання.

Не тільки ботсад: найкращі місця для прогулянки у Києві з коханими, дітьми та друзями

Хоча погода останнім часом доволі мінлива, не можна заперечувати того факту, що на вулиці вже весна. Саме тому кияни порадили найцікавіші місця для прогулянок у столиці.

Смажені огірки – смішно звучить, але смачно страшенно! Гості “в ауті”, а тарілки порожні

Якщо ви досі не коштували смажені огірки, обов'язково спробуйте! Це дуже смачна і пікантна закуска, яку готують в азійських країнах. Смак цієї страви вас точно здивує.

Нереально смачний торт “Все змішали і в духовку”. Рецепт легко запам’ятати: по 1 склянці того, сього і цього

Торт за цим рецептом виходить дуже смачним, ніжним і соковитим. Важко повірити, що для його приготування не потрібні ні міксер, ні ваги. Все дуже просто і швидко.