Помер Михайло Горбачов: що відомо про причини смерті останнього президента СРСР

30 серпня пізно ввечері стало відомо, що помер Михайло Горбачов, останній президент СРСР. Все, що відомо про причини його смерті, читайте нижче.

30 серпня 2022 року у віці 91 року помер Михайло Горбачов. Як повідомляють ЗМІ, політик помер після тяжкої та тривалої хвороби. Відомо, що довгі роки він страждав від діабету у важкій формі. Здоров’я Горбачова почало сильно здавати після 2010-х.

Навесні 2011 року він переніс складну операцію на хребті, наступні роки його регулярно госпіталізували. 2016-го Михайлу Сергійовичу встановили кардіостимулятор, зробили операцію із заміни кришталиків через катаракту. 2019-го він довго лежав у лікарні із запаленням легень, з початку 2020-го постійно перебував під наглядом лікарів, з 2022-го йому періодично проводили гемодіаліз, а вже 30 серпня 2022-го серце Горбачова зупинилося.

Помер Михайло Горбачов
Помер Михайло Горбачов

Михайло Горбачов був останнім генсеком ЦК КПРС та єдиним в історії президентом СРСР. Був нагороджений великою кількістю почесних звань, зокрема Нобелівською премією миру 1990 року. Саме в період правління Горбачова на посаді голови КПРС відбулася Перебудова, закінчення Холодної війни, радянські війська вийшли з Афганістану, стався розпад Радянського Союзу та Варшавського блоку.

Єдиною дружиною Горбачова була Раїса Максимівна Горбачова, яка померла у віці 67 років від лейкозу. У пари народилася дочка Ірина, двоє онучок Ксенія та Анастасія і двоє правнуків Сашко та Микита.

Михайло Горбачов із дружиною
Михайло Горбачов із дружиною

Також у Горбачова був рідний брат Олександр, якого вже давно немає в живих. Він був військовим і дослужився до полковника за старшого брата-президента.

Схожі статті

“З чистого аркуша ще раз розпочати шлях”: Каменських заговорила про життя після виїзду з України з Потапом

Відома українська співачка Настя Каменських розповіла про своє життя за кордоном. Знаменитість пояснила, чому вони з Потапом вирішили змінити місце проживання.

Оля Полякова показала, як скупляється на столичному базарі: “Мені можна ходити без грошей, все дарують”

Відома українська співачка Оля Полякова завітала на столичний ринок, щоб купити продукти. Та платити співачці не довелося, адже всі продавці її пригощали своєю продукцією.

Святковий рулет із домашнього фаршу подаю на замовлення: гості просять ручку й листочок, щоб записати рецепт

Рецепт смачного м'ясного рулета із домашнього фаршу, що включає яловичину та свинину, а також сир, зелень і спеції. Ця особлива страва стане чудовим варіантом для вечері у родинному колі.