Яке церковне свято 19 вересня: кому моляться віруючі та що заборонено робити цього дня

За церковним православним календарем щорічно в один і той самий день, 19 вересня, відзначають велике свято Михайлове чудо. У цей день усі віруючі вшановують пам’ять Архістратига Михайла, відомого так само, як архангел Михайло. Йому вдалося врятувати церкву, за що християни досі згадують і вшановують його.

Історія свята Михайлове чудо

За старовинним переказом місцевий житель нині турецького міста Ієраполіс на честь Архістратига Михаїла збудував храм. Чоловікові наснився сон, у якому він побачив джерело, що протікає неподалік майбутньої церкви. У сні він побачив, що його німа дочка змогла б заговорити, якби випила звідти ковток свіжої води. Так і сталося у житті – дівчина випила води та заговорила.

Архістратиг Михайло з'явився за молитвами чоловіка
Архістратиг Михайло з’явився за молитвами чоловіка

На вдячність Господу чоловік звів церкву недалеко від цього джерела. У це місце сили, за стародавніми переказами, сходилися тисячі людей. Після побачених у стінах храму чудес навіть невіруючі починали вірити та молитися Богові. Язичникам не подобалася ця ситуація, а тому вони задумали знищити церкву. До церкви прийшов Архістратиг Михайло і врятував людей і храм.

Що не можна робити в Михайлове чудо

Віруючим добре відомо, що у великі православні свята варто відмовитись від важкої роботи. Михайлове чудо – не виняток. За віруваннями, в цей день не буде виходити ніяка робота, а інструменти неодмінно ламатимуться. Присвятіть день Господу та духовному.

Більше того, постарайтеся 19 вересня обійтися без конфліктів та сварок. Полюбіть ближнього і намагайтеся вирішувати недорозуміння ніжними словами. Крім того, відмовтеся від лихослів’я та пліток – сьогодні працюйте над собою у духовному плані.

Також не можна розкидатися їжею. Якщо за столом хтось із сім’ї залишив недоїдені страви, навіть не надумайте їх викидати. Краще віддати їжу тим, хто її потребує.

Народні прикмети 19 вересня

  • Якщо на деревах з ранку ви побачили іній, то зима обіцяє бути аномально холодною та морозною;
  • Якщо 19 вересня на вулиці тепла погода та яскраве сонце, то осінь затримається надовго та порадує гарною погодою;
  • Вийшли зранку надвір, а там туман? Чекайте на швидке потепління;
  • Наприкінці дня на заході сонця побачили літаючу павутину, отже незабаром прийдуть заморозки, і погода сильно зіпсується.