Коли День Святого Миколая 2022 в Україні за григоріанським і юліанським календарем: дати та ідеї подарунків

Останніми днями в мережі поширились обговорення ймовірного переходу церкви з юліанського на григоріанський календар. Пояснюємо, що зміниться для українців цього року

День Святого Миколая, Різдво та інші великі церковні свята несуть неймовірно важливе значення для всіх українців. Поки віряни надають святам сакрального значення, невіруючі бережуть у серці теплі спогади з дитинства. У будь-якому разі потрібно розібратись: що зміниться для українців, якщо церква перейде з одної системи літочислення на іншу та коли День Святого Миколая відзначатимуть після змін літочислення.

Юліанський та григоріанський календар

Юліанський або ж юліянський календар – це стара система літочислення, яка була запроваджена 45 року до н.е. давньоримським діячем Юлієм Цезарем. “За старим стилем”, сьогодні 23 листопада, втім Україна, як і весь світ, давно не живе за юліанським календарем. 1582 року світ перейшов на більш точну систему літочислення – григоріанський календар. Україна перейшла на астрономічно більш точну систему лише 1918 року. Втім, офіційно церковні свята відзначаються за юліанським календарем.

Коли цього року відзначатимуть свято
Коли цього року відзначатимуть свято

Коли День Святого Миколая 2022

Цьогоріч дискусії стосовно дати святкування церковних свят стали особливо гострими. Багато українців висловили бажання перейти на григоріанський календар не лише у побуті, а й у церкві. Про те, коли День Святого Миколая в Україні відзначатимуть цьогоріч, розповіли на офіційній сторінці Української Православної Церкви.

Так, відповідь була простою та короткою: цьогоріч День Святого Миколая – 19 грудня. У пресслужбі зазначили, що для того, аби святкувати День Святого Миколая 6 грудня, потрібно, аби церква офіційно перейшла на григоріанський календар. Поки що такого рішення не було.

Що подарувати на День Святого Миколая

Кожному хочеться потішити своїх рідних на свята. 19 грудня в багатьох українських родинах – не лише дитяче свято. Отже, що можна подарувати дітям та дорослим 19 грудня?

Що подарувати рідним на День Святого Миколая
Що подарувати рідним на День Святого Миколая
  • Сучасні реалії створюють нові “віш-листи”. Дорослим на День Святого Миколая можна подарувати павербанк, термобілизну, свічки та інші корисні речі, які можуть стати у пригоді під час вимкнення електроенергії;
  • Хоча попередні варіанти будуть корисними і для дітей, маленьким членам родини все-таки хочеться зробити приємне. Якщо у вас творча дитина, то подаруйте їй спеціальні набори або ж те, що стосується її захоплень. Крім того, дітям можна подарувати яскраву піжаму або елемент одягу, про який вона давно мріяла.

Популярне

Схожі статті

Ще не всі вершини підкорила: Тіна Кароль розповіла, що мріє знову виступити на Євробаченні та взяти реванш

Тіна Кароль, одна з найяскравіших зірок української естради, після успіху колег у світовому конкурсі раптово поділилася своєю мрією знову виступити на сцені Євробачення.

В неї були всі шанси стати поп-дівою: що змусило співачку Євгенію Власову покинути сцену аж на 10 років

Євгенія Власова ділиться подробицями своєї відсутності, розповідає про випробування, які довелося подолати, і відкриває завісу над своїми майбутніми творчими планами.

Чим закінчився поділ майна Квіткової та Добриніна після розлучення: тепер Даша з сином живе у квартирці

Даша Квіткова розповіла про поділ майна з колишнім чоловіком, Нікітою Добриніним, після розлучення. Блогерка надала інтерв'ю та поділилася подробицями.