Новий церковний календар: чи буде гріхом, якщо святкувати Різдво двічі – 25 грудня і 7 січня

Цього року українці перейшли на новий церковний календар. Відтепер у громадян чимало запитань щодо заборон. Розповідаємо, чи можна святкувати Різдво двічі – і 25 грудня, і 7 січня.

У вересні цього року українці офіційно перейшли на церковний календар за новим стилем. Такі неочікувані та доволі різкі зміни породили чималу кількість запитань від громадян. Напередодні Різдва Христового за григоріанським календарем розповідаємо, чи заборонено відзначати велике свято двічі – і 25 грудня, і 7 січня. На це запитання у студії “Суспільного” відповів ректор Рівненської духовної семінарії Віталій Лотоцький.

Чи можна святкувати Різдво двічі

На думку Лотоцького, в умовах повномасштабної війни українське суспільство не готове до таких фундаментальних змін. Ректор духовної семінарії зазначив, що в сучасній Україні живе велика кількість представників різних релігійних напрямків, серед яких і православна спільнота. Священнослужитель зазначив: тема святкування Різдва давно не є новою для українців, проте раніше гострим було інше питання.

Церковний священнослужитель відповів на запитання про те, чи можна святкувати Різдво двічі
Церковний священнослужитель відповів на запитання про те, чи можна святкувати Різдво двічі

Так, Лотоцький зазначив, що багато років поспіль суспільство стикається з проблемою відсутності усвідомлення реальної суті Різдва. На думку священнослужителя, літочислення відходить на другий план, коли з’ясовується, що не всі люди розуміють, для чого саме вони відзначають це свято. Разом із тим, зазначив він, поспішати з повним переходом на григоріанський календар у церкві недоречно, адже це лише підсилити розподіл українського суспільства.

Церковний священнослужитель відповів на запитання про те, чи можна святкувати Різдво двічі
Церковний священнослужитель відповів на запитання про те, чи можна святкувати Різдво двічі

Врешті, Лотоцький відповів на запитання про те, чи можна святкувати Різдво Христове двічі. За словами священнослужителя, людина має право хоч кожного дня відзначати це велике свято, втім він наголосив – суть цього дня полягає не лише у традиційних колядках і застіллях. Віталій Лотоцький зазначив, що у такі непрості для українців часи святкування Різдва відрізнятиметься від звичного веселого та насиченого.

Схожі статті

Смачно — не означає дорого: бабуся навчила готувати лимонні кекси з будь-яким варенням! Ділюсь секретом

Для приготування лимонних кексів потрібно мінімум часу та доступні продукти. Обов'язково спробуйте цей десерт і результат вас приємно здивує!

Виноградний пиріг, якого ви ще ніколи не куштували: соковитий та хрусткий, а аромат — просто неймовірний!

Домашній пиріг з такою начинкою стовідсотково сподобається вашим їдокам. Вони здалека відчують аромат цієї випічки та прибіжать у кухню, а коли оцінять, то ви будете змушені пекти його дуже часто.

Сім’я просить готувати щонеділі, бо дуже смачно: красивий та пухкий пиріг із маком і горіхами. Рецепт

Спробуйте приготувати неймовірно смачну випічку до чашки улюбленого чаю або кави. Цей рецепт для тих, хто бажає приємно здивувати своїх рідних.