Бабуся навчила так закривати мочені груші на зиму: найпростіший рецепт. Виходять дуже смачні і ароматні

Груші цьогоріч вродили нівроку на відміну від абрикос. Тож доведеться консервувати саме їх. Пропоную скористатися рецептом мочених фруктів – виходить незвично й дуже смачно.

Мочені груші стануть чудовим десертом, адже варення чи джему багато не з’їси через їх надмірну солодкість. А цими фруктами можна ласувати досхочу та ще й для випічки їх використовувати.

Вам знадобиться:

  • 10 кг груш;
  • 10 л води;
  • 10 ст.лож. сироватки;
  • 2 ст.лож. солі;
  • 1 ст.лож. гірчичного порошку;
  • 25 г листочків смородини;
  • 15 г кориці.

Для кислого розчину:

  • 1 л води;
  • 1 г лимонної кислоти.
Розкладіть груші по банках

На приготування груш виділіть 2 години. Ще 55 днів доведеться зачекати, допоки фрукти можна буде вживати. Обирайте для роботи лише стиглі, тверді й цілі плоди. Помийте фрукти й викладіть на рушник, щоб волога всоталася в тканину.

Приготуйте кислий розчин, додавши до води лимонну кислоту. Занурюйте груші по черзі в нього й витримуйте 5-7 хвилин. Таким чином удасться зберегти природний колір фруктів.

Залийте груші суслом

У підготовлені слоїки розкладайте груші, пересипаючи смородиновим листям і додаючи паличку кориці. Якщо корицю не любите, можете проігнорувати цей пункт. До самого верху не насипайте. Достатньо буде закласти плоди по плечика.

Тепер беріться до сусла, змішавши воду з сироваткою і розчинивши у ній сіль. Додайте гірчицю й перемішайте. Залийте груші так, щоб вони були покриті рідиною повністю. Зав’яжіть горлечка банок шматочком марлі.

За півтора тижня закрийте кришками

Залиште банки на півтора тижня у теплому місці. Але зважте, що в приміщенні не повинно бути більш ніж 22 градуси. Цей час виділяється на бродіння. Після цього закрийте кришками й спустіть у підвал. Нехай настоюються ще 45 днів. Лише після цього можна діставати й куштувати.

Груші не втратять смакових якостей протягом зими. Та навряд чи її переживуть – домашні поласують ними ще задовго до лютого.

Схожі статті

Влад Яма показав, як виглядала його дружина у день весілля: не Наталія Могилевська, але вродою не ображена

Влад Яма, який зараз знаходиться в Америці, вирішив потішити своїх прихильників архівними світлинами зі свого весілля. Приводом для того стала черговова річниця тієї події.

“Вже і не повернеться”: в кар’єрі повелителя вовчиць Олега Винника в Україні поставлена крапка

Прихильники неординарного голосу Олега Винника останні півтора року перебувають в очікуванні повернення кумира до України та пояснень, чому так довго мовчав. Та схоже, так і не дочекаються.

Як змінювався Святослав Вакарчук кожні 10 років своєї кар’єри: від стиляги з боб-каре до сивого бороданя

На перший погляд, здається, що Святослав Вакарчук завжди виглядає однаково – джинси, футболка. Якщо передивитися зіркові архіви, стане зрозуміло, артист переживав зміни в образі, до того ж суттєві.