Історія назви гурту “ВІА Гра”: скільки разів Меладзе намагався закрити проєкт з коханою Вірою Брежнєвою

Важко знайти більш популярний гурт на пострадянському просторі, ніж "ВІА Гра". Стрункі красуні в міні-сукнях – дует, а потім тріо – завжди викликали захват у публіки. Шанувальникам й на думку не могло спасти, що продюсер Костянтин Меладзе кілька разів поривався закрити цей співочий проєкт.

Це згодом “віагрянки” здобули купу золотих і платинових дисків і випустили десятки синглів. А попервах ніхто з продюсерів й гадки не мав, як підуть справи з капризними дівулями.

Золотий склад ВІА Гри з Валерієм Меладзе

Піку популярності дівчата здобули у складі: Грановська, Брежнєва Сєдакова. Це сталося в 2003 році. Недарма його назвали “золотим”. Тоді ж вийшов англомовний альбом “V.I.A. “Gra””. Така назва колективу не врятувала продюсерів Костянтина Меладзе і Дмитра Костюка від судової тяганини з фармацевтами. Компанія Pfizer, що випускає препарат для підвищення потенції з такою ж назвою звинуватила музикантів у плагіаті. Тож Sony Music на власний розсуд змінила назву тріо на “Nu Virgos”.

Перший склад ВІА Гри – Альона Вінницька та Надія Грановська

Та повернімося до початку історії гурту. Дмитро Костюк, що мав тоді у власному розпорядженні телеканал БІЗ-ТV, захотів зробити дівочу групу на кшталт “Блестящих” чи Spice Girls. То й запросив бути співпродюсером Костянтина Меладзе, який міг поповнити репертуар майбутнього колективу.

Першою кандидатурою стала Альона Вінницька, яка теж працювала на цьому каналі ведучою. Їй у підмогу вибрали під час кастингу Юлію Мірошниченко й Марину Кащин. Записали пісню “Попытка №5”, та згодом все згорнули.

10-річчя ВІА Гри: Єва Бушміна, Надія Мейхер, Альбіна Джанабаєва

Через деякий час натрапили на Надю Грановську (Мейхер) і повернулися до ідеї реінкарнації гурту. Пісню перезаписали, кліп перезняли. Спочатку хотіли назвати проєкт “Серебро”, та згодом придумали фішку: “Вокально-інструментальний ансамбль Гра” тобто “ВІА Гра”.

Дехто вважає, що назва попгурту пов’язана з першими літерами імен учасниць: ВІ – Вінницька, А – Альона, ГРА – Грановська. Та хай там що, відтоді гурт продовжує існування. За 23 роки співпродюсери розсварилися, а в складі змінилося 20 учасниць.

Поділитися статтею

Зараз читають

ВДНХ

ТОП-7 фактів про повсякденне життя в СРСР, які зараз забуті

Тоді дійсно отримували талони на харчування або ваучери, які можна було обміняти на певну кількість їжі або товарів.
Мер'єм Узерлі

Як зараз живе талановита актриса Мер’єм Узерлі і скільки заробляє (Відео)

Як зараз живе актриса і скільки вона заробляє, ви можете детально дізнатися, подивившись відео нижче.
Недоношена дитина

Двійнята народилися вагою 380 г і 880 г: батько протягом року знімав відео, як...

Двійнята народилися завчасно, тому у них було мало шансів, щоб вижити. Поки медики намагалися врятувати дітей, батько зняв цілий фільм про боротьбу за життя.
Апетитний салат з копченою ковбасою і сухариками

Салат з копченою ковбасою і сухариками

Без салатів не проходить жодне застілля. Але цей салат з ковбасою можна готувати хоч кожен день.

Популярне за тиждень

Популярне