Два великих кохання видатної поетеси Ліни Костенко – польське та українське: призвели до народження дітей

Видатній українській поетесі Ліні Костенко минуло 93 роки, а вона й досі радує нас своєю творчістю. Заглибмося в далеке минуле й поцікавимося, кому з чоловіків свого часу вдалося розтопити серце неприступної красуні.

Ліна Костенко багато поетичних рядків присвятила темі кохання. У поетеси є кілька збірок, цілком присвячених романтичним стосункам. А скільки разів сама жінка закохувалася? Відомо, що офіційно в шлюбі вона була двічі.

Єжи-Ян Пахльовський

Перше кохання спіткало Ліну, коли вона здобувала літературну освіту в московському виші. Обранцем 20-річної дівчини став поляк-однокурсник. Мама і брат Єжи знайшли страшну смерть в Освенцимі, а батько через це тяжко захворів. Хлопчині тоді було трішки більш як 10 років. Він довго очікував на рідних в окупованому Кракові. Врешті змушений був прибитися до партизанського загону.

Перший чоловік Ліни Костенко

Маючи намір стати письменником-мариністом, Єжи приїхав навчатися до москви. Тут і сталася їхня з Ліною біла симфонія. От тільки 1947 року в срср вийшов указ, що забороняв шлюби з іноземцями, а вже укладені визнавалися недійсними. Довелося чекати аж до 1954-го, допоки в УРСР подібну заборону скасували, й вони побралися.

Ліна Костенко з сином (зліва), з донькою та онукою (справа)

За 2 роки після весілля відбулися відразу дві знакові події – молодята отримали дипломи і стали батьками донечки Оксани, яку Ліна народила в Києві. Та неможливість жити в одній країні розлучила закохану пару. Чоловік повернувся до Польщі й став мешкати в Щецині, написавши чимало творів на морську тематику. А його українська дружина не змогла покинути батьківщину, вважаючи це зрадою, тому шлюб розпався. Він помер 2012 року.

Василь Цвіркунов

У 33 роки Костенко познайомилася з директором кіностудії ім. Довженка. Василь був на 13 років старший. Чоловік втратив у часи Другої світової війни ногу. Ліна тоді була не самотня. Поряд був Аркадій Добровольський. У Василя теж була дружина Олена та син 9 років.

Другий чоловік Ліни Костенко

Але жодна з цих перепон не могла завадити шаленому коханню, бо вони відчували неймовірну спорідненість душ та сердець. Жінка хвилювалася, чи знайде Василь спільну мову з її Оксаною. А коли в 1969-му народила сина Василька, переймалася, чи поладять діти від різних батьків між собою.

Марно. Оксана так полюбила Цвіркунова, що навіть рідного батька почала називати Єжи, тому що тато у неї вже був. Ліна з Василем прожили складне, але дуже гарне життя. Коли у 2000 році чоловіка не стало, онука Слава на похороні сказала: “Життя може закінчитися, а любов – ніколи”. Ці слова чудово ілюструють стосунки подружжя.

Схожі статті

Самотній вовк та повелитель Таюне: Олег Винник поділився новинами з особистого життя в Берліні

До тріумфу в Україні Олег Винник мешкав у Берліні не один рік. Тепер повернувся до Німеччини, розірвавши всі зв'язки з батьківщиною. Мирно гуляє вулицями німецької столиці разом із Таюне.

Ця страва не покидає мого меню: готую її на вечерю щотижня. Просто беру спагеті, два помідори і насолоджуюсь

Смачну вечерю можна приготувати швидко та без зайвого клопоту. Розповідаємо про простий і смачний варіант страви на будь-який випадок життя, яка ніколи не набридає

Ще не розлучився, а вже закрутив роман: стало відомо, коли насправді Остапчук почав стосунки з Полтавською

Відомий український шоумен і телеведучий Володимир Остапчук за своє життя двічі був в офіційному шлюбі. Наразі артист будує стосунки з молодою медійницею з Києва