Могили видатних Ступки, Мозгового, Матвієнка на Байковому кладовищі: перевернуте дерево, ялівець, дерен

Час невблаганний. Найкращі люди йдуть у небуття. Нам лиш залишається зберігати пам'ять про них. Погляньмо, як виглядають місця останнього прихистку відомих артистів.

Богдан Ступка

Великого актора не стало 22 липня 2012 року. Спочатку на могилі Богдана Сильвестровича встановили величезний портрет. А до 75-річчя у 2016-му зробили дивовижний пам’ятник у вигляді перевернутого догори корінням дерева.

Як виглядають могили великих артистів

Фігуру з бронзи заввишки 1,6 м вилив одеський скульптор Михайло Рева, який особисто знав Ступку. На плиту нанесли світлини з різних вистав за допомогою комп’ютерної графіки. А біля театру Франка встановили бронзову фігуру актора на весь зріст роботи Володимира Чепелика.

Як виглядають могили великих артистів

Микола Мозговий

Композитор полюбляв осінь. Тож донька Олена Мозгова навідалася на Байкове кладовище, щоб відвідати татуся, а заразом перевірити, чи не викопали чималий кущ ялівцю поряд. Миколи Петровича не стало у 2010 році. Скульптуру йому зробили величезну.

Як виглядають могили великих артистів

Він сидить на великому кріслі, тримаючи одну руку на коліні, іншу – на грудях. Довкола залишили місце, щоб поховати поряд із главою родини решту родичів. До 70-річчя Мозгового біля службового входу Палацу мистецтв “Україна” встановили скульптуру видатному українцю.

Анатолій Євдокименко

Попри війну Софія Ротару щороку навідується на Байкове кладовище в день смерті чоловіка 23 жовтня. Анатолій Кирилович пережив кілька інсультів і помер у 2002 році. Відтоді вдова заміж більше не виходила.

Як виглядають могили великих артистів

Якби чоловік жив, цьогоріч пара б відзначила 55-річчя подружнього життя. Софія Михайлівна вся в чорному підійшла до могили чоловіка, де він зображений з трубою в руках, пригадавши, що минув уже 21 рік, як вона залишилася сама.

Схожі статті

“З чистого аркуша ще раз розпочати шлях”: Каменських заговорила про життя після виїзду з України з Потапом

Відома українська співачка Настя Каменських розповіла про своє життя за кордоном. Знаменитість пояснила, чому вони з Потапом вирішили змінити місце проживання.

Оля Полякова показала, як скупляється на столичному базарі: “Мені можна ходити без грошей, все дарують”

Відома українська співачка Оля Полякова завітала на столичний ринок, щоб купити продукти. Та платити співачці не довелося, адже всі продавці її пригощали своєю продукцією.

Святковий рулет із домашнього фаршу подаю на замовлення: гості просять ручку й листочок, щоб записати рецепт

Рецепт смачного м'ясного рулета із домашнього фаршу, що включає яловичину та свинину, а також сир, зелень і спеції. Ця особлива страва стане чудовим варіантом для вечері у родинному колі.