Алла Дутковська створювала для Софії Ротару сценічні костюми, які стали золотим фондом світової культури

Author name 8 Серпня 2020 в 15:08

Поділитися статтею

Сценічні костюми Софії Ротару
Сценічні костюми Софії Ротару

Унікальні сценічні костюми великої Софії Ротару створювала одна жінка – її звали Алла Дутковська. 5 з них включені в золотий фонд світової культури.

Глядачі часто не звертають багато уваги на сценічні костюми артистів, захоплюючись більше самим виступом – через цю помилку повз нас проходить дивовижні історії і символи, які «заховані» в образі. І мова йде не про епатажних блискучих костюмах співаків російської естради, а про серйозні мистецькі витвори наряду. Найяскравішим прикладом якісної і нескінченно талановитої модельерской роботи виступить Алла Дутковська – помічниця Софії Ротару.

Всі фото: Архів Левка Дутковського, BBC

Алла Дутковська
Алла Дутковська

Любов до моди і красивих речей добре була помітна в Аллі ще з дитинства – вона із задоволенням малювала «моделей» і шила своїм лялькам унікальні сукні. Ще одним захопленням дівчинки була культура і звичаї її рідної України, тому незабаром ці теми змішалися у натхнена вивчення народних костюмів. Алла виписувала і замальовувала собі регіональні візерунки, навіть їздила в гори слухати історії місцевих жителів особисто.

Ескіз Алла Дутковської
Ескіз Алли Дутковської
Ескіз і костюм на Софії Ротару
Ескіз і костюм на Софії Ротару

Така ретельна підготовка не пройшла даремно – під час професійного навчання рівних Аллі не було, і її дипломну роботу відправили на виставку в Ленінград як кращу. Незадовго після цього почалися зйомки фільму «Червона рута», в яких брала участь Софія Ротару – і костюм Алли привезли для неї з Росії в Яремче. Співачці настільки сподобалися роботи молодий модельєрші, що вони вирішили продовжити роботу разом.

Кадр з мюзиклу "Червона рута"
Кадр з мюзиклу “Червона рута”

Дутковської дуже подобалося «кодувати» в костюмах підтексти або приховані символи, доступні через візуальне та образне розуміння: наприклад, сукня «Черешневий гай» нагадує карпатські гори з ялинками і високими деревами, а в «Писанці» зібралися традиційні орнаменти для прикраси пасхальних яєць з усією України.

Ротару в костюмі Дутковської
Ротару в костюмі Дутковської
Костюм Алли Дутковської
Костюм Алли Дутковської
Костюм Алли Дутковської
Костюм Алли Дутковської

Також талановита майстриня була відкрита до експериментів – у 2000-них роках, коли співпраця з виконавицею мало вийти на більш сучасний рівень, вона створила для Софії феноменальний рок-костюм (теж з елементами традиційних візерунків). Ротару і Дутковська були великим і дуже гармонійним дуетом, який, на жаль, розпався в 2004 році через смерть модельєрші.

У відео той самий шкіряний рок-костюм

https://youtu.be/j57jcm7H2t0

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею