Через що 30 років ворогували Алла Пугачова і Софія Ротару

Історія ворожнечі двох прим радянської естради - мало відома в ті часи і всі подробиці розкрилися вже в 2000-і роки. Правда, деякі моменти і зараз викликають палкі суперечки в середовищі музичних критиків, а самі зірки стійко зберігають всі таємниці. Як це було?

У радянські часи інтернету не було, жовтої преси теж, по ТБ і радіо – тільки ідеологічно витримані новини. Тому про все інше люди дізнавалися з двох перевірених джерел інформації – сарафанного радіо і ОБС (одна баба сказала).

Так ось, з уста в уста стали передаватися спостереження: Ротару і Пугачова ніколи разом не з’являються в збірних концертах, не спілкуються між собою, а якщо випадково опиняються поруч, намагаються не перетинатися і скоріше піти. Причини такої поведінки були майже очевидні – звичайна заздрість і конкуренція.

Конкурентки

Дві співачки з’явилися на сцені практично в один час. Але Софія Ротару відразу стала знаменитістю і в 1973 році отримала звання Заслуженої артистки, а Алла Пугачова ще кілька років була на других ролях – популярність до неї прийшла тільки в 1975 році з піснею «Арлекіно». Звання Заслуженої артистки їй дали в 1980 році.

Ротару на початку кар’єри Алла Пугачова на початку кар’єри

Співак Сергій Мінаєв в інтерв’ю сказав:

«Алла Борисівна боялася конкуренції і абсолютно точно розуміла, що Ротару співає нітрохи не гірше, ніж вона. Голос нітрохи не гірше, фактура навіть десь краще, чарівності, може бути, більше. Розуміла і боялася».

Музичний критик Сергій Сосєдов підтверджує це, він говорить, що Пугачова дуже злилася на Ротару, мовляв та несучасна, у Алли і репертуар краще, і виглядає модніше. А Софія просто собі посміхалася і випускала хіт за хітом.

Особливо болючим ударом стала пісня «Лаванда», адже співати її могла і сама Алла, але не оцінила можливості цієї композиції.

Вкрадена «Душа»

Ще багато гуляли чутки, що Ротару у Пугачової повела роль у фільмі «Душа» — повинна була зніматися Алла, а Ротару натиснула на режисера Олександра Стефановича і той був змушений знімати її.

Ротару у фільмі “Душа” 1981 рік.

Сам Стефанович спростував це. Він сказав, що першою почав знімати Аллу в фільмі «Рецитал», але та на знімальному майданчику поводилася дуже грубо, хамила персоналу, врешті-решт, побила другого режисера Валентину Ковальову і розірвала на ній пальто. Після цього з нею працювати більше не захотіли і на новий фільм запросили Ротару.

Пугачова в пісні “Арлекіно”

Політика

Ще один привід для агресії у Примадонни був через політику. У той час Україною керував Володимир Щербицький, він був великим фанатом Ротару. Ось і розпорядився, щоб «московську пташку співочу» не пускали далі середини Дніпра. Тому концертів у Пугачової в УРСР практично не було, хіба що в Донецьк її пускали.

Софія Ротару

Наступний конфлікт трапився на початку 80-х – Пугачова вже теж мала звання, слава обох гриміла на весь Союз, хоч їм тісно двом було на першому місці, але до відкритих конфліктів не доходило, все було чинно і пристойно.

Алла Пугачова

Але так сталося, що вони обидві гастролювали в Ялті і раптом Пугачова зробила перший крок назустріч і запросила Ротару «на побачення». Та прийшла і вони в присутності своїх друзів навіть обнялися й поцілувалися.

Опудало

А потім Пугачова як би ненароком завела розмову – ось як би було добре одружити її дочку Христину з сином Ротару Русланом. На що Софія гордовито сказала, що такі розрахунки її не влаштовують – в шлюбі головне почуття і вона хоче, щоб її син був любимим і щасливий.

Пугачова образилася по-чорному – як же, їй відмовили! При цьому Христині було тоді років 11, а Руслану 10. Хлопчик повинен був грати роль Діми Сомова в фільмі «Опудало», де головну роль мала Крістіна Орбакайте. Але розлючена Пугачова зробила все, щоб Руслана Євдокименка замінили і роль віддали синові актриси Наталії Кустинської Миті Єгорову.

Пугачова і Ротару з дітьми

Перемир’я

Як стверджують люди з близького оточення, естрадна «війна» була тихою і велася чесно, без бруду, взаємних образ.

Періодично вони показували, що у них чудові стосунки. Ось відео, де Алла Пугачова і Софія Ротару за кулісами програми “50 на 50 ” (02.03.1991 р.)

 

Але в народі чутки про війну двох прим не припинялися. Уже в 2009 році піарники умовили співачок помиритися на людях. Пугачова і Ротару разом виконали хіт «Нас не догонят» групи «Тату» і майже переконали всіх, що у них прекрасні відносини.

Так тягнулося три роки – вони зустрічалися на фестивалях, обіймалися, могли навіть за одним столиком посидіти.

Перемир’я

Різдвяні зустрічі

А в 2012 році відносини знову зіпсувалися з невідомої причини. І Примадонна не запросили Ротару на свої щорічні Різдвяні зустрічі. Тоді в немилість потрапили також Йосип Кобзон, Олександр Розенбаум, Валерій Леонтьєв. Ротару зробила вигляд, що їй це по барабану і ніяк не коментувала ситуацію.

Алла Пугачова сьогодні Софія Ротару сьогодні

Сьогодні

З тих пір дві вже пенсіонерки живуть в паралельному режимі. Кажуть, що у свята передзвонюються, сухо вітають один одного, але не більше. Ділити-то їм більше нічого. Естраду вже окупували молоді та воюють між собою тепер вони, правда, не так красиво і тихо.

Популярне

Схожі статті

Не лише акторка, співачка та ведуча: Ксенія Мішина, Санта Дімопулос, Іванна Онуфрійчук є королевами краси

Красуні зустрічаються у всіх сферах – серед акторок, співачок, ведучих. Ми й не знали, що всі вони є титулованими королевами краси. Кого замолоду визнали найгарнішими?

Колишня дружина Дзідзьо заявила, що відсвяткувала розлучення з ним у ресторані: “Це було влітку 2021 року”

Колишня дружина Дзідзьо SLAVIA пригадала, як пішла святкувати розлучення у ресторані. Чому артистам не вдалося зберегти 20-річний шлюб та хто став причиною розладу?

Ніжна скумбрія у духовці всього за 30 хвилин: цей спосіб приготування став відкриттям навіть для свекрухи

Скумбрія - улюблена риба в Україні, яка має тисячі рецептів: смаження, консервування, випікання. Сьогодні ми хочемо приготувати цю рибу по-новому, вона буде ніжною та просто танути у роті!