Краш Арестович висловився про вимогу обов’язкового спілкування українською мовою: “Повністю ідіотський закон”

Відомий український політичний і громадський діяч висловився про закон про обов'язкове використання української мови в сфері обслуговування. Арестович зазначив, що не підтримує ініціативу

Олексій Арестович став одним з найобговорюваніших політичних і громадських діячів України після початку повномасштабного вторгнення. Одна частина українців звертає увагу на неоднозначність та різницю його поглядів з загальноприйнятими проукраїнськими, а інші навпаки – радіють, що в медіапросторі існує особа, яка вміє заспокоювати та робити голову “холодною”.

Нещодавно Арестович взяв участь в інтерв’ю для української журналістки Раміни Есхакзай. Розмова вийшла цікавою та охопила чимало тем, однією з яких стало обговорення української мови на законодавчому рівні.

Олексій Арестович на інтерв'ю для Раміни Есхакзай
Олексій Арестович на інтерв’ю для Раміни Есхакзай

Арестович висловився проти Закону про державну мову

З лютого 2022 року в українському суспільстві питання державної мови стало особливо гострим. Громадяни поділились на декілька таборів, один з яких радикально доводить, що кожен зобов’язаний назавжди відмовитись від використання російської, а інші доводять, що це – не наразі першочергове питання.

Раміна Есхакзай не оминула цю тему та дізналась, яке ставлення до цього має Олексій Арестович. Так, за словами чоловіка, він не підтримує так званого насильницького методу змусити громадян розмовляти державною мовою. Політик впевнений, що штрафи та показові “покарання” не призведуть до свідомого рішення українців перейти на рідну мову. Натомість, вважає Арестович, слід на законодавчому рівні запровадити привілеї для бізнесу, який провадить функції виключно українською.

У відповідь на запитання підписників про те, як припинити сваритись між собою всередині країни та забути про поділ на “еталонних і зросійщених” українців, Арестович зазначив, що за це відповідає в першу чергу влада.

Повинна бути відповідна державна політика, тому що люди завжди дивляться, як поводить себе еліта. Навіщо у нас досі існує цей ідіотський, повністю ідіотський закон, який накладає штрафи за невикористання української мови при наданні послуг і так далі? Він же робить з нас стукачів, це – технологія НКВС

прокоментував Олексій Арестович.

Інтерв'ю Раміни Есхакзай та Олексія Арестовича
Інтерв’ю Раміни Есхакзай та Олексія Арестовича

Крім того, політик зазначив, що питання державної мови тісно пов’язане з такою делікатною темою, як самоідентифікація. На думку Арестовича, політика покарання громадян за невикористання рідної мови потрібно замінити більш лояльними методами насадження культури поваги до солов’їної.

Популярне

Схожі статті

Не лише акторка, співачка та ведуча: Ксенія Мішина, Санта Дімопулос, Іванна Онуфрійчук є королевами краси

Красуні зустрічаються у всіх сферах – серед акторок, співачок, ведучих. Ми й не знали, що всі вони є титулованими королевами краси. Кого замолоду визнали найгарнішими?

Колишня дружина Дзідзьо заявила, що відсвяткувала розлучення з ним у ресторані: “Це було влітку 2021 року”

Колишня дружина Дзідзьо SLAVIA пригадала, як пішла святкувати розлучення у ресторані. Чому артистам не вдалося зберегти 20-річний шлюб та хто став причиною розладу?

Ніжна скумбрія у духовці всього за 30 хвилин: цей спосіб приготування став відкриттям навіть для свекрухи

Скумбрія - улюблена риба в Україні, яка має тисячі рецептів: смаження, консервування, випікання. Сьогодні ми хочемо приготувати цю рибу по-новому, вона буде ніжною та просто танути у роті!