Вам і не снилося. Як в реальному гаремі султана Сулеймана приймали пологи: Хюррем пройшла через це не раз

Вагітність наложниць султана Сулеймана у сералі "Величне століття" була важливою подією, яка кардинально змінювала життя хатун. Але попереду на неї чекало ще багато нових випробувань.

У реальному гаремі султана Сулеймана століттями проживали повитухи. Матері передавали свої знання дочкам із покоління в покоління. Іноді можна було зустріти і чоловіків-повитух, але користі від них було мало, тому що оглядати вагітних і породіль вони не могли. Вони лише давали поради, стоячи за ширмою.

Хатун, що носила дитину, була зобов’язана зберігати у себе в кімнаті захисні амулети і насіння фенхелю. Повитуха відвідувала таких жінок кожні сім днів, починаючи з шостого місяця вагітності. Приблизно на 30 тижні в покої до дівчини приносили спеціальний пакунок бохча та маленьку сумку з Кораном. Все це вішали на стіну лицьовою стороною у напрямку Мекки.

Як в реальному гаремі султана Сулеймана приймали пологи
Як в реальному гаремі султана Сулеймана приймали пологи

Вагітна наложниця не мала права відвідувати хамам з іншими жінками – їй допомагали служанки. Це робилося з метою захисту від зглазу. Також було прийнято вважати, що ті жінки, які їли багато солодкого, народжували синів. А якщо хотілося дочку, то треба було їсти гостре.

Заборонялося вагітним дивитися на диких тварин, верблюдів, прокажених. В положенні найкраще бачити квіти, сонце і місяць. Заборонялося вживати в їжу рибу та баранячі голови, а також їсти потай від оточуючих. Вважалося, що весь негатив, побачений і відчутний жінкою під час вагітності, вплине на психіку і зовнішність дитини.

Як в реальному гаремі султана Сулеймана приймали пологи
Як в реальному гаремі султана Сулеймана приймали пологи

Коли починалися пологи, то у покої запрошували повитух та старших султанш. Жінку пересаджували на спеціальне крісло з високими підлокітниками, а також великим та м’яким сидінням. Щойно малюк з’являвся на світ, то обов’язково читали молитву. Коли породіллю приводили в порядок, а немовля обтирали, радісну новину повідомляли батьку.

Новонародженій дитині змащували губи медом та обсипали тіло насінням фенхелю. Це робилося для того, щоб у дитини був гарний голос, світла голова і приємна зовнішність. Після цього на немовля одягали спеціальну сорочку, яку підв’язували поясом сили. На голову ставили тюбетейку, на якій були закріплені амулети – часник, золоті монетки та уривки з Корану.

Як в реальному гаремі султана Сулеймана приймали пологи
Як в реальному гаремі султана Сулеймана приймали пологи

Іноді під час пологів вставало питання, рятувати матір чи дитину. Коли мова заходила про представників династії, то завжди обирали їх. При цьому безплідна султанша могла забрати новонароджену дитину собі та виховувати як свою власну.

Популярне

Схожі статті

Не лише акторка, співачка та ведуча: Ксенія Мішина, Санта Дімопулос, Іванна Онуфрійчук є королевами краси

Красуні зустрічаються у всіх сферах – серед акторок, співачок, ведучих. Ми й не знали, що всі вони є титулованими королевами краси. Кого замолоду визнали найгарнішими?

Колишня дружина Дзідзьо заявила, що відсвяткувала розлучення з ним у ресторані: “Це було влітку 2021 року”

Колишня дружина Дзідзьо SLAVIA пригадала, як пішла святкувати розлучення у ресторані. Чому артистам не вдалося зберегти 20-річний шлюб та хто став причиною розладу?

Ніжна скумбрія у духовці всього за 30 хвилин: цей спосіб приготування став відкриттям навіть для свекрухи

Скумбрія - улюблена риба в Україні, яка має тисячі рецептів: смаження, консервування, випікання. Сьогодні ми хочемо приготувати цю рибу по-новому, вона буде ніжною та просто танути у роті!