Про що прибрехали у “Величному столітті”: знайомство Хюррем і Сулеймана, зради Ібрагіма-паши Хатідже та інше

Турецький історичний серіал "Величне століття" про життя часів Османської імперії містить багато неточностей та кіноляпів, які вводять глядачів в оману.

В сюжеті “Величного століття” були сцени, які в реальному житті в палаці султана Сулеймана ніколи б не відбулися. Найперше, що кидається до уваги – Хюррем майже одразу після полону потрапляє в палац султана і ледь не в перші дні свого перебування в гаремі відправляється в його покої. Насправді щоб удостоїтися честі бути покликаною на хальвет, потрібно було пройти багаторічне “навчання” в гаремі, тому шлях серіальної Хюррем до серця падишаха і влади занадто стрімкий в порівнянні з реальною історією.

Також історичні дані свідчать про те, що Роксолана потрапила в гарем до Сулеймана тоді, коли він був тільки спадкоємцем престолу, будучи сином султана Селіма І. В його руки влада перейшла у 26 років, а якщо навіть припустити, що Хюррем опинилась в гаремі одразу після сходження Сулеймана на престол, з екранною картинкою це не сходиться, тому що актор, який грає головного героя, виглядає досить зрілим чоловіком.

Факти з серіалу Величне століття, які не відповідають реальній історії
Факти з серіалу Величне століття, які не відповідають реальній історії

Ще одна суттєва неточність – це те, що Хюррем власноруч посилала дівчат на хальвет до коханого, а ще на початку серіалу боролася з цією традицією і намагалася одна захопити всю увагу султана. Це пов’язано зі зміною сценариста – два перших сезони сценарій писала одна людина, а в третьому сезоні вже інша.

Цікавий момент з прощенням зрад. Однією з найбільш гордих представниць Османської династії була Хатідже Султан – сестра падишаха. Вона неодноразово підкреслювала, що не потерпить зневажливого до себе ставлення і дала зрозуміти своєму чоловіку Ібрагіму-паши, що у нього ніколи не буде гарему з коханками, інакше вона одразу розлучиться з ним і не пробачить зраду.

Факти з серіалу Величне століття, які не відповідають реальній історії
Факти з серіалу Величне століття, які не відповідають реальній історії

Але вже в третьому сезоні Хатідже пробачила чоловіка-зрадника, який не просто повів оком в сторону іншої жінки, а народив дитину на стороні.

Схожі статті

Соковита індичка, запечена у грибному соусі, така ніжна, що не потрібно різати ножем: готую на кожне свято

Така ніжна та напрочуд ароматна страва як індичка у грибному соусі є не тільки смачною, а ще й дуже корисною. Вона прекрасно пасує будь-якому гарніру, який ви полюбляєте.

Соковиті котлетки з капустою за рецептом моєї бабусі: смачні та запашні, вони прикрасять будь-яке свято

Приготування ніжних та соковитих курячих котлет із додаванням білокачанної капусти вам знадобляться прості інгредієнти: білокачанна капуста, куряче філе, цибуля, зелень, борошно, сіль та перець.

MamaRika “пригрозила” майбутній невістці та зізналась, якою свекрухою буде: “Спочатку народіть собі сина”

MamaRika поспілкувалась зі своїми прихильниками на своїй сторінці в Instagram. Співачка відповіла на запитання про те, якою свекрухою буде в майбутньому.