Кого зі своїх дітей Хюррем Султан і Сулейман любили менше за всіх: народили п’ятеро синів і одну доньку

Результатом кохання падишаха великої Османської імперії Сулеймана та Хасекі Хюррем стали шестеро дітей, п'ятеро з яких - хлопчики та одна дівчинка.

З’явившись у гаремі, Роксолана навела в ньому свої порядки та порушила всі можливі традиції, які до її появи свято шанувалися. Хюррем стала не лише законною дружиною падишаха, а й матір’ю його шістьох дітей. У султанській родині були і свої улюбленці, і ті, хто був у немилості батьків.

Першим сином, якого народила Хюррем Султан, був шехзаде Мехмед – улюбленець великого батька-падишаха і матері. Сулейман бачив саме Мехмеда своїм спадкоємцем трону, тому що він робив великі успіхи у вивченні державних справ, а також був близьким йому за духом. Але так і не піднявшись на трон, шехзаде помер у віці 22 років. За однією з версій Мехмед захворів на віспу, за іншою – його отруїли за наказом Махідевран Султан.

Шехзаде Мехмед
Шехзаде Мехмед

Після Мехмеда Хюррем народила красуню Міхрімах. Для Хасекі поява дочки на самому початку стала ударом, оскільки в боротьбі за владу їй потрібно було зміцнювати позиції за допомогою народження синів. Але згодом султанша зрозуміла, що народила для себе союзницю, яка згодом стане захищати свою матір від ворогів, користуючись безмежною любов’ю та підтримкою батька.

Міхрімах Султан
Міхрімах Султан

Третя дитина Сулеймана та Хюррем Абдулла померла в дитинстві, однак у серіалі “Величне століття” цей історичний факт не взяли до сценарію, а показали народження шехзаде Селіма одразу після Міхрімах. Рудий хлопчик був копією своєї матері як ззовні, так і за характером. Але подорослішавши, Селім пристрастився до розваг і наложниць. Щоб хоч якось стримувати сина, Хюррем спеціально підібрала для нього дівчину Нурбану, завдяки якій сподівалася контролювати його дії.

Шехзаде Селім
Шехзаде Селім

П’ятою дитиною Хюррем народила Баязіда. Хлопчик ріс сильним, сміливим, з войовничим та непокірним характером. Баязід завжди був близький з усіма братами, крім Селіма. З дитинства між хлопчиками було суперництво. Після смерті Мехмеда Роксолана покладала великі надії на Баязіда, бачачи саме його султанському троні.

Шехзаде Баязід
Шехзаде Баязід

Все напружилося після страти шехзаде Мустафи та оголошення Селіма першим претендентом на трон. Баязід збирав навколо себе прихильників, щоб протистояти братові, а потім влаштував бунт проти нього. Однак він у результаті був пригнічений армією батька, яка прийшла на допомогу Селіму. Як і Мустафа, Баязид був страчений, а разом з ним були страчені його п’ятеро синів. Хюррем передчувала це і перед своєю смертю просила Міхрімах підтримувати братів, не даючи їм ворогувати один з одним.

Шостим спадкоємцем став Джихангір. У сина була вроджена вада – горб, тому Хюррем і Сулейман шкодували свою дитину, переживаючи за його слабке здоров’я. Вони дуже трепетно ставилися до молодшого сина, розуміючи, що він не має таких можливостей як у братів. Джихангір був дуже прив’язаний до старшого брата Мустафи. Його страта стала великою трагедією для Джихангіра, в результаті якої загострилася його хвороба, і через деякий час він помер.

Шехзаде Джихангір
Шехзаде Джихангір

Після смерті Сулеймана правити великою імперією Османа став четвертий син Селім з дружиною Нурбану Султан, якого вони найменше представляли як спадкоємця престолу.

Схожі статті

Про Таюне всі забули, а вона жива-здорова: як зараз виглядає дружина Олега Винника Таїсія Сватко

Про Таїсію Сватко в Україні заговорили, коли на небосхил шоубізу зійшла зірка Олега Винника. Таюне завжди перебувала на сцені поруч з артистом, та й за лаштунками, здається, не відходила ні на крок.

Перетворення Бориса Апреля на Zi Faamelu відбулося не відразу: простежимо всі етапи кардинальних змін

Нині трансгендерами нікого не здивуєш. Вони повсюди: на сцені, в Інтернеті, в спорті. От і Борис Апрель не дуже шокував публіку, перетворившись на дамочку Zi Faamelu. Як це відбувалося?

Онук Софії Ротару почав нове життя після втечі з України: облаштувався поруч з Олею Фреймут і Анітою Луценко

Рідних онуків у Софії Ротару двоє. Та якщо 22-річна Соня не приховує, що мешкає в США, то з 29-річним Анатолієм Євдокименком не все так просто. Де ж нині перебуває чоловік?