Прихильники культового серіалу “Величне століття” неодноразово звертали увагу на те, що в чотирьох сезонах стрічки не було жодного нагадування про святкування Нового року. Ніяких урочистостей чи прикрашання і навіть згадок про це свято не було. Причина максимально проста – в Османській імперії тих часів Новий рік просто не святкували.
Чому у Величному столітті не було Нового року
Поки європейські міста були заповнені ярмарками та різдвяними ялинками, гарем султана жив за іншими традиціями та календарними датами. Так, османи використовували одразу два календарі – ісламський місячний для вшанування релігійних свят і візантійський для державних потреб і дипломатії з іншими країнами. Але жоден із цих календарів не передбачав святкування Нового року.

Не було традиції дарувати подарунки, влаштовувати застілля чи прикрашати ялинку – саме тому й Хюррем Султан, яка стала чи не найголовнішим обличчям гарему не могла собі дозволити святкової метушні. Та й справ у султанші вистачало і без того, аби святкувати день, який для неї ніколи не був особливим. Замість святкового галасу дружина Сулеймана була зайнята інтригами.

Як розповідають історики та як побачили глядачі у серіалі “Величне століття”, кожна секунда життя Хюррем Султан у гаремі була сповнена вагомих подій. Вона крутила інтриги проти власних ворогів і рятувалась від тих бід, що вони влаштовували для неї. Саме тому святкування були рідкісними – і завжди влаштовувались султаншею заради власної вигоди.
