Пенсії та зарплати у 2023 році. Хто отримає більше і на кого чекає індексація

Author name 22 Вересня 2022 в 13:09

Поділитися статтею

Попереду важка воєнна зима, протягом якої буде потрібно багато коштів на проживання. Читайте у матеріалі про те, чи піднімуться пенсії та зарплати у 2023 році?

Питання розміру пенсії та заробітної плати завжди залишається актуальним. За нинішніх подій українців ще більше цікавить, скільки складатимуть щомісячні виплати. Усі з побоюванням очікують на майбутню воєнну зиму, під час якої доведеться витратити чимало грошей на комфортне існування. Так, тепер відомо, скільки становитимуть мінімальна пенсія та зарплата у 2023 році.

Відповідно до нещодавно опублікованого проєкту державного бюджету, мінімальна пенсія та зарплата виявляться замороженими – ставку не будуть ні підвищувати, ні знижувати. Нагадаємо, що сьогодні пенсійна “мінімалка” становить 2093 гривні, а зарплата – 6700 гривень.

Економічний прогноз на 2023 рік

В опублікованому проекті йдеться про те, що переглядати прожитковий мінімум (а також пенсію) не збираються. Не підлягає розгляду і мінімальна заробітна плата для українців. Крім того, Кабінет міністрів поділився прогнозами економічної ситуації у 2023 році. Відповідно до опублікованої ситуації, аналітики передбачають економічне зростання лише на 4,6%.

Нагадаємо, що цього року відбулося падіння економіки на 33,2%.

Наступний рік виявиться важким в економічному плані
Наступний рік виявиться важким в економічному плані

Аналітики зазначають, що якщо прогнози уряду все-таки виявляться реальністю, то наступний рік стане одним із найскладніших за історію незалежності України. Якщо пояснювати простими словами, то середній цінник “злетить” щонайменше на 30%, а рівень безробіття підвищиться до показника 28,2%.

Підвищення пенсії

При цьому Міністр соціальної політики Оксана Жолнович анонсувала підвищення пенсій для окремих категорій населення. Хоча підвищення виявляться несуттєвими та навряд чи вплинуть на покращення якості життя пенсіонерів, Жолнович заявила, що здійснюється все можливе в рамках воєнного часу.

Мінімальну пенсію підвищать громадянам, які досягли віку 65 років, а також тим, хто має потрібний робочий стаж. Громадяни віком від 70 до 75 років щомісяця отримуватимуть компенсацію у розмірі 300 гривень.

Громадянам від 70 років буде встановлено розмір мінімальної пенсії у розмірі 3000 гривень за умови досягнення страхового стажу. Якщо такого стажу не досягнуто, то розмір мінімальної пенсії обчислюватиметься із наявного страхового стажу, виходячи з розміру 3000 грн.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею