Усе виявилося сумніше, ніж ви думали. Українцям розповіли, як довго доведеться жити з відключеннями світла

Дефіцит електроенергії торкається кожного українця – як ми будемо жити далі та на що розраховувати найближчим часом. Експерти розповіли, як довго ще не буде стабільного світла.

Одна з проблем, яка зараз турбує кожного українця – світло. Всіх торкається відключення та всі ми маємо підлаштовуватись під ритм життя, коли за 15 хвилин ти маєш встигнути і попрасувати речі, і завантажити посудомийну машину, і прибратися у квартирі, і приготувати вечерю.

Через складне становище нашої енергосистеми з середини травня довелось вводити вимушені відключення світла. У кожному місті свої графіки, але кожен все одно потерпає від цієї проблеми.

Експерти розповідають, що протягом всього літа – як мінімум, ми будемо мати нестачу електроенергії та продовжувати життя за графіками. Про це повідомили представники “Укренерго” – відключення можуть тривати до вересня 2024 року.

Представники з компанії Yasno радять запасатися терпінням, тому що наша енергосистема потребує дуже довгого налагодження – цей процес може зайняти декілька років, тому відключення світла можуть стати на деякий час нашою постійною проблемою.

За весь час накопичились пошкодження енергосистеми, тому зараз стан гірше, ніж у 2023 році, коли Україна вперше стикнулась з блекаутами. Зараз експерти розповідають, що для відновлення енергосистема є потреба у нових об’єктах, які будуть постачати електроенергію.

Експерти розповіли, як довго триватимуть відключення світла
Експерти розповіли, як довго триватимуть відключення світла

Запорізька АЕС знаходиться в окупації, тому від неї енергія взагалі не постачає в Україні. Харківську Зміївську ТЕС було знищено ворогом, через що Харків та область протягом місяця жила по 8-12 годин без світла. Інші великі об’єкти енергосистеми зазнали великих пошкоджень та не можуть працювати на повну силу, деякі – навіть на половину.

Експерти зазначають, що проблема у відновленні не лише через брак коштів, а через виготовлення потрібних обладнань, що може зайняти від року до двох.

Але ми маємо альтернативу отримання світла через інші об’єкти енергосистеми – у вітряні дні або сонячні, працюють сонячні станції та вітряки. Тому в такі дні має бути менше відключень та більше годин, коли ми будемо мати світло. Тому зараз завдяки більшості сонячних днів, маємо менший дефіцит електроенергії.

Популярне

Схожі статті

“Не лише співали, але й кумували”: чи спілкуються нині кума Ауріка Ротару з кумом Іво Бобулом

На початку співочої кар'єри Ауріка Ротару якийсь час мешкала у Чернівцях. Там і потоваришувала з Іво Бобулом. Щобільше, навіть стала хрещеною мамою доньки артиста.

“Вгадайте, скільки їх”: зірка МастерШефу Хіменес-Браво чекає поповнення в родині і показав другий знімок УЗД

Зірка МастерШефу буду багатодітним дідусем: Ектор Хіменес-Браво показав у своєму блозі друге УЗД маленької Лупіти та розсекретив, скільки малюків чекають.

Акторка “Дизель шоу” Яна Глущенко неабияк здивувала, з ким відпочиває на морі: “Дідусь – то мій хахаль”

Яна Глущенко з "Дизель шоу" знову навідалася до Болгарії. На цей раз узяла з собою синочка Тамерлана. А ще поряд сивочолий чоловік, якого фани визначили як "хахаля" гумористики.