10 місць на планеті, куди вас і нікого іншого не пустять ні за які гроші

Зараз туристи мають доступ в такі локації, які навряд чи б вдалося відвідати раніше - віддалені острови, племена аборигенів і загублені місця всередині вологих джунглів стали частими місцями для подорожей завдяки сучасним засобам транспортування.

Але часом навіть близькі об’єкти або дуже важливі пам’ятки залишаються закритими від загальної уваги. У світі до сих пір є чимало історичних пам’яток, які неможливо відвідати або побачити – все через їх цінності або особливої культурної, соціальної або політичної важливості. Навіть у найбагатших людей світу більше шансів потрапити в космос, ніж відвідати ці дивовижні місця.

Імператорська гробниця в Китаї

Гробниця китайського імператора Цинь Щи Хуан-ді
Гробниця китайського імператора Цинь Щи Хуан-ді

Гробницю китайського імператора Цинь Щи Хуан-ді охороняють як зіницю ока – поки не будуть до кінця завершені розкопки (а відкрили це місце тільки в 1974 році), відвідувачі можуть перешкодити роботі археологів або навіть вкрасти цінні знайдені речі до їх попадання в руки дослідників.

теракотова армія
теракотова армія

Раніше гробниця була відкрита для відвідувачів, але потім виявилося, що люди завдають непоправної шкоди скульптурам своїм рухом, вібраціями і диханням і ось уже 10-ти років туди нікого не пускають.

Бронзові коні і колісниця з гірського кришталю для транспортування імператора в загробний світ
Бронзові коні і колісниця з гірського кришталю для транспортування імператора в загробний світ

Команда дослідників, яка там працює, повністю засекречена, а охороняє територію навколо спецпідрозділ китайської армії.

Солдат теракотової армії
Солдат теракотової армії

Печера Ласко

Печера Ласко
Печера Ласко

Одна з французьких печер становить виняткову цінність для істориків – всередині неї на стінах можна знайти малюнки, яким вже майже 20 тисяч років. Довгий час туди водилися екскурсії, але вуглекислий газ виявився згубним на наскального графіки. З тих пір в печеру Ласко потрапити не можна.

Підземне сховище насіння

Підземне сховище насіння
Підземне сховище насіння

На даний момент в Норвегії існує аналог Ноєвого Ковчега, але тільки для флори – в бункері на випадок глобальних катаклізмів зберігаються насіння майже всіх на світі ботанічних культур. Як і в багатьох інших сховища, сюда попасть стороннім неможливо.

Зміїний острів

Зміїний острів
Зміїний острів

На Зміїний острів біля берегів Бразилії не пускають через цілком логічною причини – на ньому водяться найнебезпечніший вид змій зі смертельною отрутою під назвою «острівної ботропс». Територія невелика, і за ті кілька десятиліть, поки змії безперешкодно розмножувалися на ній, вона стала остаточно непридатною для людини.

Острів Сюртсей

острів Сюртсей
Острів Сюртсей

Для вчених усього світу острів Сюртсей близько Ісландії став справжнім подарунком долі – він сформувався сам за 50 років після декількох вивержень підводних вулканів і став наочним прикладом досліджуваних різними науками процесів. Його вивченням займаються географи, геологи, біологи, океанологи та ряд інших дослідників, спостерігаючи за підтвердженням своїх теорій, але для звичайних людей доступу до нього не існує.

Зона 51

Зона 51
Зона 51

Пам’ятайте галас в минулому році навколо жартівливого захоплення якийсь Зони 51? Цей загадковий військовий об’єкт в США, як припускають коспірологі, за важкими дверима зберігає смертоносну зброю, передові технології і навіть залишки інопланетних відвідувачів Землі. Найбільше інтересу було саме до прибульців – війни війнами, а подивитися на зелених чоловічків аж надто хочеться, нехай і не пускають.

Сентінельскій острів

Сентінельскій острів
Сентінельскій острів

На одному з індійських островів живе плем’я аборигенів на своєму природному рівні розвитку – вони майже ніколи не контактували з цивілізацією, до спроб познайомитися ставилися вороже, через що індійська влада закрили острів. Всі, хто висадився туди, були вбиті, аборигенам навіть вдається збивати дрони, один раз крах зазнав вертоліт, з якого хотіли висадитися якісь пройдисвіти. Всі вони загинули. Зараз води навколо острова патрулює індійська берегова служба.

Аборигени Сентінельского острова
Аборигени Сентінельского острова

Так що на Північному Сентінельском острові досі людство представлено в своєму первісному стані. Цікаво, як у них там справи?

Острів Морган

острів Морган
Острів Морган

Як і в ситуації зі зміями, переселити всіх жителів і знищити канали зв’язку з островом Морган довелося через небезпечних тварин – там живуть кілька тисяч мавп, заражених агресивним штамом герпесом. Першого випадково хворого примата завезли з Пуерто-Ріко, після чого вірус поширився у всій популяції, так що людині заради свого здоров’я краще туди не сунутися. За порушення можна потрапити до в’язниці на 20 років.

Сховище Ватикану

Ватикан
Ватикан

Ватикан в цілому – не відкрите місце, і багато локацій цій країні по центру Риму назавжди обмежені від відвідувачів. Але в одну кімнату може заходити тільки 1 людина на всій планеті, і це – секретний архів Папи Римського. Про нього відомі тільки загальні відомості: архів виглядає як бібліотека, на величезних стелажах можна знайти окультні книги з усього світу і унікальну літературу, інших примірників якої не залишилося.

Острів Ніїхау

острів Ніїхау
Острів Ніїхау

Один острів недоступний для відвідування не через рішення влади або вчених, а за бажанням конкретної сім’ї – подружжя Робинсонів володіла островом Ніїхау з 18 століття і не збирається продавати ці землі. Вони продовжують жити на його території, нехай на ній немає інфраструктури і базових благ цивілізацій, і їх рід вже виріс до 130 спадкоємців. Якщо хтось із членів сім’ї залишає острів, щоб повернутися назад додому, необхідно отримати дозвіл від дорослих членів сім’ї.

Схожі статті

Як худнуть зірки: секрети стрункості Ксенії Мішиної, Тіни Кароль, Насті Каменських та інших красунь

Мабуть немає жінки, яка хоча б раз у житті не намагалася схуднути. Зірки – не виключення. Як тримають себе у формі Тіна Кароль, Ксенія Мішина, Настя Каменських та інші красуні?

Нікіта Добринін та Даша Квіткова з головою поринули в нові стосунки: “Не можу сказати, та по очах усе видно”

Даша Квіткова з Нікітою Добриніним знали одне одного майже 5 років. Це не вберегло пару від розлучення. Кожен пішов по життю окремо, започаткувавши нові стосунки.

Салат “Новинка” з сиром та морквою: спробуєте раз і більше не захочете “Крабовий”. Рецепт, який не набридає

Салат "Новинка" підійде як на святковий стіл, так і на кожен день. Він дуже простий у приготуванні, складається з простих інгредієнтів та при цьому неймовірно смачний.