Як звільнитися від страху перед критикою

Зіткнувшись зі своїми страхами і наважившись висловити свою точку зору, ви зможете отримати бажане. Щоб домогтися цього, треба працювати над собою.

На роботі ви боїтеся критики з боку колег і начальства. Удома ви боїтеся критики з боку партнера і близьких. Серед друзів ніколи не відмовляєте через побоювання, що вас розкритикують і назвуть поганим другом. В результаті ви ніколи не ділитеся своєю думкою, не кажете те, що думаєте, і відступаєте, коли відчуваєте наближення конфлікту. Яким би не був контекст, страх піддатися критиці блокує вас.

Результат: відсутність кар’єрного росту, нездорова динаміка в парі і образа серед друзів. Ми можемо промовчати і вибрати безпеку. Але ця безпека безумовно не просуне вас далі, ніж ви зараз. Ви застряє і погоджуєтеся з цією непродуктивною ситуацією. Однак є рішення.

Дивіться в очі іншим

Ось кілька порад, як впоратися з цим страхом:

  • Прийміть ідею про те, що будуть люди, які вас люблять, і є інші, яким ви не подобаєтеся. Усім догодити неможливо, нагадує сайт Thrive Global. Розмаїття думок – ось що в кінцевому підсумку призводить до кращих результатів.
  • Змініть своє мовлення. Замість того щоб думати: «Я не можу з цим впоратися» або «Може, вони мають рацію про мене», подумайте: «Я сильний і можу витримувати критику» або «Інші люди мене не визначають, я визначаю себе».
  • Зосередьтеся на тому, у що ви вірите і що у вас добре виходить. Якщо критика конструктивна, це можливість для навчання. В іншому випадку це нагадування про те, що ваші ідеї вражають хворе місце і не залишають байдужими.
  • Скажіть, що ви думаєте. Не відкладайте протилежні погляди. Уникнення зробить вас слабші, а не сильніше. Не дозволяйте іншим визначати вас. Знайте, у що ви вірите, і стійте твердо.
  • Зачекайте, перш ніж відповідати. Ваша первісна реакція на критику може бути емоційною і, ймовірно, не допоможе вам впоратися з проблемою. Зробіть перерву, зробіть глибокий вдих і почекайте. Потім, коли у вас з’явиться чітке уявлення, ви зможете сформулювати відповідь.
  • Рухайтеся далі. Подякуйте людини за його повернення, скажіть, що ви подумаєте про це, а потім рухайтеся далі. Переверніть сторінку, прийміть заходи і не роздумуйте годинами.
Як не боятися критики
Як не боятися критики

Схожі статті

Як худнуть зірки: секрети стрункості Ксенії Мішиної, Тіни Кароль, Насті Каменських та інших красунь

Мабуть немає жінки, яка хоча б раз у житті не намагалася схуднути. Зірки – не виключення. Як тримають себе у формі Тіна Кароль, Ксенія Мішина, Настя Каменських та інші красуні?

Нікіта Добринін та Даша Квіткова з головою поринули в нові стосунки: “Не можу сказати, та по очах усе видно”

Даша Квіткова з Нікітою Добриніним знали одне одного майже 5 років. Це не вберегло пару від розлучення. Кожен пішов по життю окремо, започаткувавши нові стосунки.

Салат “Новинка” з сиром та морквою: спробуєте раз і більше не захочете “Крабовий”. Рецепт, який не набридає

Салат "Новинка" підійде як на святковий стіл, так і на кожен день. Він дуже простий у приготуванні, складається з простих інгредієнтів та при цьому неймовірно смачний.