В ході досліджень вчені виявили молекули, які запобігають старінню

Author name 19 Жовтня 2020 в 22:10

Поділитися статтею

Старість
Старість

Кожна людина хоч в раз в житті замислювалася про те, що старість вже наближається і як би хотілося відстрочити цей момент. Невже тепер це можливо?

Що ж це за молекули такі?

У Федеральній політехнічній школі Лозанни кілька швейцарських дослідників відкрили незвичайні нові молекули, які здатні перешкоджати і уповільнювати старіння клітин. Дані молекули отримали спеціальну назву – фермент RAD51, який бере активну участь у відновленні вже пошкодженої молекули ДНК. Вчені виявили і детально досліджували молекули TERRA – певний різновид некодуючих РНК, які відповідають за довжину і функцію теломер. Нагадаємо, що теломери – це кінцеві ділянки хромосом, і саме вони є індикаторами біологічного віку, так як чим вони коротші, тим на жаль швидше наближатиметься старість. Очевидно, що тепер стає зрозумілим, чому саме TERRA – така важлива молекула.

Вона накопичується на кінцях хромосом, що дає сигнал, що теломери терміново повинні стати довшим або що їх необхідно відновити. Фермент RAD51 же грає неймовірно важливу роль для прикріплення TERRA до теломери, так як саме цей фермент надає допомогу у відновленні пошкоджених молекул ДНК. Таким чином, виникає гібрид молекул РНК-ДНК. Також вчені встановили, що TERRA набагато більш ефективно реагує саме на укорочені теломери, і потім терміново починається робота по подовженню або відновленню, що значно впливає на процес старіння і уповільнює його.

Отже, якщо сприяти активному виділенню ферменту RAD51, то хто знає, можливо, це буде дієвий спосіб для винаходу еліксиру вічної молодості?

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею