Сухість у роті: лікування та профілактика в домашніх умовах

Author name 6 Листопада 2020 в 19:11

Поділитися статтею

Сухість в роті
Сухість в роті

Сухість у роті не особливо небезпечне явище, але досить неприємне. З’ясовуємо, що сприяє появі сухості в роті.

Сухість у роті – це стан, який виникає в результаті зменшення обсягу слини в роті. Сухість у роті ще називають ксеростомією. Ксеростомія може утруднити розмову, прийом їжі і перетравлення їжі та може привести до недоїдання. Сильна сухість у роті і дисфункція слинних залоз можуть викликати серйозне занепокоєння, постійні розлади порожнини рота і горла, а також можуть  погіршувати якість життя людини. Постійна сухість у роті може призвести до інфекцій порожнини рота, захворювань ясен і карієсу.

Причини сухості в роті

Деякі причини сухості в роті включають зневоднення, дихання через рот, стрес або занепокоєння, куріння і проблеми з роботою слинних залоз. З віком часто спостерігається низьке виробництво слини. Це також характерно для багатьох захворювань, таких як синдром Шегрена, або при лікуванні, наприклад, раку.

Сухість у роті також може бути викликана ліками, наприклад диуретиком, антигістамінним або протинабряковим засобом. Якщо ви підозрюєте, що причиною сухості в роті є ліки, зателефонуйте своєму лікарю, який прописав ці ліки, щоб визначити, чи слід вам припинити їх прийом або прийняти інші. Призначення може не знадобитися. Якщо ви приймаєте ліки, що відпускаються без рецепта, припиніть їх прийом. Зателефонуйте своєму лікарю, якщо ви відчуваєте, що вам потрібно продовжити прийом ліків.

Домашнє лікування

Домашнє лікування може допомогти полегшити симптоми сухості в роті.

Часто пийте рідину протягом дня, краще всього воду.

Використовуйте шматочки льоду і продукти без цукру, наприклад жувальну гумку, льодяники, заморожені фруктові соки і безалкогольні напої. Вони збережуть вологість у роті, не викликаючи руйнування зубів.

Їжте і пийте кислі продукти і рідини, такі як лимонад, кислі цукерки без цукру і мариновані огірки, щоб стимулювати слиновиділення.

Додавайте в продукти більше рідини, щоб їх було легше пережовувати і ковтати. Пийте воду під час їжі. Використовуйте безрецептурні замінники слини, які можна купити в аптеці.

Профілактика

Сухість у роті – звичайне явище, і її часто можна запобігти. Спробуйте деякі з таких профілактичних заходів:

  • Випивайте 2 літри води в день.
  • Використовуйте зволожувач повітря в будинку, особливо в спальні.
  • Дихайте через ніс, а не через рот.
  • Не приймайте ліки, що викликають сухість у роті. До них відносяться діуретики, антигістамінні і протинабрякові засоби. Ваш лікар може допомогти вам підібрати інші ліки.
  • Уникайте напоїв з кофеїном, тютюну і алкоголю, які посилюють сухість у роті.
Сухість в роті
Сухість в роті

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею