Планка – ефективна вправа для преса і не тільки

Author name 12 Листопада 2020 в 10:11

Поділитися статтею

Ефективна вправа для преса
Ефективна вправа для преса

Планка – ефективна вправа з власною вагою, і вона дуже популярна в світі фітнесу через свою простоту. Яка користь планки для нашого організму – читайте далі.

М’язи живота підтримують вашу спину і хребет і грають важливу роль в запобіганні травм. Однак, щоб ці м’язи добре виконували свою роль, їх необхідно щодня зміцнювати тренуваннями.

Планка – це відмінна вправа для зміцнення преса і підтримки хребта.

Що ж станеться з нашим тілом, якщо виконувати планку щодня?

Ви поліпшите поставу

М’язи живота грають важливу роль в підтримці шиї, плечей, тулуба і спини. Практикуючи планку, ви поліпшите і розширите свою здатність стояти прямо. Це пов’язано з тим, що після того, як м’язи живота зміцняться, підтримувати вертикальну поставу буде набагато легше.

Збільшите гнучкість

Збереження гнучкості протягом усього життя важливо для запобігання травм, тому функціональні вправи, що підвищують гнучкість, повинні бути частиною будь-якого добре розробленого плану тренувань.

Виконання простих повсякденних вправ, включаючи планку, може компенсувати природну втрату еластичності м’язів, сухожиль і зв’язок, яка виникає з віком. Це може бути особливо корисним інструментом для тих, хто весь день сидить за столом.

Планка збільшує і підтримує гнучкість, зміцнюючи і розтягуючи м’язи плечей, ключиці, лопаток, підколінних сухожиль і навіть склепінь стоп і пальців ніг.

Зміцните спину

Хоча деякі вправи на корпус можуть послабити і потенційно пошкодити спину (наприклад, присідання), планка насправді допоможе зміцнити її. Зокрема, зміцнюються м’язи верхньої частини спини.

Крім того, планка виконується зі збереженням нейтрального положення хребта, що виключає можливість постійної напруги, викликаного згинанням та розгинанням хребта.

Згідно American Concil on Exercicse (ACE), «вправа з планкою вимагає мінімальних рухів при скороченні всіх верств черевної фасції, це відмінний спосіб укріпити центральну частину тіла. що, в свою чергу, допомагає зменшити болі в попереку».

Поліпшите метаболізм

Оскільки планка є складною вправою, в ній задіяні одночасно кілька м’язів.

Це означає, що ви будете спалювати набагато більше калорій за той же час, який буде потрібно для виконання інших вправ на прес, таких як присідання або скручування.

Крім того, просто нарощуючи м’язи спини, ви будете спалювати більше калорій щодня, тому що чим більше у вас м’язів, тим швидше буде ваш метаболізм.

Знаючи про користь цієї вправи, все що вам залишається – почати робити планку щодня і спостерігати за змінами у власному тілі.

Варіант виконання планки
Варіант виконання планки
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею