Сигнали нашого тіла, на які треба звернути увагу: що вони говорять

Author name 18 Листопада 2020 в 12:11

Поділитися статтею

Про що хоче нам сказати наше тіло
Про що хоче нам сказати наше тіло

Стан волосся, нігтів, колір язика або білків очей – так багато маленьких непомітних ознак, які іноді багато говорять про наше здоров’я.

Ніс

Червоний ніс, часто викликається застудою або алергією від висморкування, також може бути наслідком плямистості шкіри. Ви коли-небудь випивали занадто багато спиртного? Надмірне вживання алкоголю розширює кровоносні судини і викликає скупчення крові у поверхні носа.

Рідше, але почервоніння в носі також може вказувати на наявність вовчанки, хронічного аутоімунного захворювання, що характеризується сильною втомою, болями в суглобах і висипом на носі.

Рот

Блідий язик. Здоровий язик рожевий, вологий, на ньому видно смакові рецептори. Якщо ваш язик сухий і блідий, це може вказувати на дефіцит заліза, який досить часто зустрічається у жінок.

Кровоточать ясна. Якщо під час чищення зубів у вас постійно йде кров з ясен, можливо, у вас гінгівіт або це може бути ознакою необхідності видалення зубного каменю. Зверніться до стоматолога, якщо ці симптоми тривають довше тижня! Вам також може не вистачати вітаміну С.

Волосся

Випадають жменями. Ми природним чином втрачаємо від 80 до 100 волосин в день. Якщо у вас регулярно випадає набагато більше, значить щось відбувається: вагітність, депресія, тяжка втрата, дуже швидка втрата ваги або патологія… Ви повинні проконсультуватися з лікарем.

Воно крихкі і ламкі. Цей симптом іноді є результатом частих атак на волосся (косметика, сонце, солона вода тощо), або ознакою нестачі мінералів (заліза, цинку, хрому, марганцю, калію тошо), якщо ви не їсте збалансовано. Щоб виправити це, ви можете, наприклад, пройти огляд після консультації з дерматологом і розглянути питання про прийом конкретних харчових добавок (також запитайте поради у фармацевта).

Волосся втратило товщину. З віком немає нічого більш нормального. Але якщо ваше здорове і яскраве волосся стало тонким і тьмяним, ваша шкіра стала сухою, і ви відчуваєте втому і відсутність апетиту, будьте обережні, всі ці симптоми можуть сигналізувати про гіпотиреоз. Ваша щитовидна залоза не виробляє достатньо гормонів. Результат: ваш метаболізм сповільнюється. Аналіз крові дозволить встановити діагноз.

Руки

Бліді нігті. Ваші нігті втратили блиск? Це прихований, але показовий симптом нестачі еритроцитів в крові. Щоб виправити це, їжте продукти, багаті залізом.

Пошкоджені і ламкі нігті. Нігті з віком стають більш крихкими, особливо у жінок, які люблять лак для нігтів. Але деякі пошкоджені нігті можуть вказувати на проблеми з щитовидною залозою, гормональний дисбаланс або нестачу вітамінів B і C, а також таких мінералів, як цинк і залізо.

Товсті жовті нігті. Немає сумнівів в тому, що вони вказують на наявність дріжджової інфекції. На ногах потовщені нігті часто пов’язані з не відповідним взуттям для ваших ніг. Зіткнувшись з надлишковим тиском, нігті стають більше, щоб захистити себе.

Очі

Біле «кільце» оточує райдужку. У людей старше 50 років навколо райдужної оболонки зазвичай з’являється біле кільце. Але якщо це відбувається, якщо ви молодше, це кільце може бути викликано накопиченням жиру. Цей симптом може бути пов’язаний з високим рівнем холестерину, який збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

Білок очей жовтий. Пожовклі очі – ознака проблеми з печінкою або жовчним міхуром. Ця зміна кольору пов’язано з надлишком білірубіну (пігменту, що міститься в жовчі) в крові. Можливо, ви страждаєте гепатитом, цирозом, жировою хворобою печінки або навіть жовтяницею.

Повіки сіпаються. Всі ми хоча б раз відчували вібрацію в наших повіках. Не панікуйте, ці скорочення м’язів зазвичай носять доброякісний характер. Швидше за все, ви просто перебуваєте в стані стресу, втоми або вжили занадто багато кофеїну.

Очі червоні. Ваші очі здаються налитими кров’ю? Це може бути невеликий перехідний кон’юнктивіт через алергію або втому, але він також може бути вірусним (і заразним) або бактеріальним. Використання крему, рекомендованого фармацевтом, ефективно позбавить вас від цього.

Якщо червоні очі супроводжуються нечіткістю зору або болем, будьте обережні і незабаром зверніться до лікаря.

Сигнали, які подає наш організм потрібно помічати
Сигнали, які подає наш організм потрібно помічати
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею