Мій малюк плаче: як розпізнати, що турбує дитину

Плач - це єдиний засіб спілкування дитини, спосіб висловити емоції, і пояснити потреби: голод, біль, страх, нудьгу, втому тощо. Батьки повинні розшифрувати ці сигнали, щоб якомога краще відреагувати на них.

Дуже часто плач в перші тижні життя немовляти буває важко зрозуміти батькам і винести його. Джерела занепокоєння для близьких малюка, вони можуть сприйматися як справжні страждання як для дитини, так і для його батьків. Але їх присутність – це нормально.

Сльози можуть виникати слідом за годуванням грудьми, змінюватися або з’являтися випадковим чином і припинятися так само раптово. Більш того, в кінці дня багато немовлят відчувають приступ так званого розвантажувального плачу. Це час, коли малюкові необхідно «зняти» напруження, накопичене за день. Безсилі батьки можуть тільки поговорити і заспокоїти його своєю присутністю і любов’ю.

У будь-якому випадку новонароджений тут не плаче, щоб маніпулювати або робити примхи. У маленькому віці він ще на це не здатний. Він плаче тільки для того, щоб попередити батьків про нездужання, проблему або потребу.

Розбираємося в причинах плачу малюка
Розбираємося в причинах плачу малюка

Як розшифрувати плач малюка?

  • Плач, який досить обережний спочатку, а потім посилюється і стає дуже ритмічним, часто є ознакою голоду.
  • Біль, навпаки, викликає більш різкі і короткі крики.
  • Що стосується криків втоми або нудьги, то вони найчастіше переривчасті і досить стримані, але в кінцевому підсумку посилюються, якщо батько не реагує.
  • Якщо припадок виникає після годування грудьми або з’являється під час їди, дитина, ймовірно, говорить вам, що вона більше не голодна або їжа викликає у неї біль в животі.
  • Якщо вона плаче у вас на руках, можливо, вона втомилася, з нею потрібно пограти і розважити, чи їй некомфортно через брудний підгузник.
  • Почуття холоду або жару також може заподіяти їй дискомфорт, який вона голосно покаже плачем.
  • З іншого боку, плач дитини, що лежить в ліжку, може вказувати на невдале пробудження або нудьгу.

Що робити?

Для початку ласкаво поговорите з милюком. Чутливий до вашої інтонації він заспокоюється чуючи ваш голос. Носіть його, а також обіймайте якомога сильніше, тому що малюку подобається відчувати себе закутаним і притиснутим до вас.

Також подумайте про те, щоб піти на прогулянку. Рухи коляски швидко заспокоять дитину.

І останнє, але не менш важливе: зберігайте спокій. Новонароджений відчуває вашу напругу, і це тільки посилить його дискомфортний стан і посилить ситуацію.

А якщо втома і крики доводять вас до межі, а стрес досягає піку, не бійтеся передати естафету, поки ви заспокоїтеся і відпочиваєте. Беручи довіру до дитини і усвідомлюючи, що вас долає втома, не відчувайте себе винуватим. Хороші батьки – це ті, хто робить те, що найкраще для своєї дитини, і не дають йому вийти з-під контролю.

Нарешті, якщо плач вашої дитини супроводжується лихоманкою, діареєю, блювотою і триває довше звичайного, негайно зверніться до педіатра.

Чому дітки плачуть
Чому дітки плачуть

Схожі статті

Цей сніданок раз на тиждень готую обов’язково: тортилья з консервованою рибою + салат з грибами — на додачу

Девіз цього сніданку: "Максимально швидко, максимально смачно!" Пропонуємо вам дуже смачний рецепт зі звичайних продуктів для того, щоб зарядити свій організм енергією зранку й на весь день.

300 г м’ясного фаршу + лаваш: апетитні рулетики на сніданок, обід чи вечерю. Готую лише так, бо дуже смачно

Смачні рулетики з лаваша та м'яса дуже просто приготувати вдома. А для начинки можна взяти не лише м'ясний фарш, але й будь-які улюблені продукти.

Діти стали вчиться краще, щоб я частіше готувала цей десерт. А знайомі просять рецепт: простий торт “Пагорб”

Для приготування смачного десерту не обов'язково брати дорогі та складні продукти. Смаколик можна приготувати з найпростіших інгредієнтів. Сьогодні ми підготували рецепт шоколадного торта "Пагорб".