Нерегулярний цикл може впливати на тривалість життя: дослідження

Author name 21 Листопада 2020 в 19:11

Поділитися статтею

Яка небезпека від постійно нерегулярного циклу
Яка небезпека від постійно нерегулярного циклу

Тривалі і нерегулярні менструальні цикли – поганий знак для вашого здоров’я. Американські дослідники стверджують, що, це буде пов’язано з підвищеним ризиком передчасної смерті.

На думку команди Хорхе Е. Чаваррі з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я ім. Т. Чана в Бостоні, тривалі і нерегулярні менструальні цикли пов’язані з підвищеним ризиком передчасної смерті у віці до 70 років.

Як проходило дослідження?

Вчені проаналізували дані 79 505 жінок в пременопаузі, середній вік яких становив 38 років. В їх історіях хвороби не було діабету, раку, або серцево-судинних захворювань.

Учасники надали інформацію тривалості, а також регулярності менструальних циклів протягом їх життя.

Дослідження тривало 24 роки, протягом цього часу відбулося 1975 передчасних смертей, в тому числі 894 від раку і 172 від серцево-судинних захворювань.

Новий фактор жіночого здоров’я?

Результати аналізу цих даних: «Жінки, у яких постійно менструальний цикл був нерегулярним, мали більш високий рівень передчасної смерті, ніж учасники більш регулярних циклів», – зазначають автори.

Те ж спостереження було зроблено для тривалості. У тих, у кого середній цикл 40 днів, ймовірність передчасної смерті вище, ніж у тих, у кого цикл становить від 26 до 31 дня.

На думку авторів, «механізми, які можуть пояснити ці спостереження, пов’язані з порушенням гормонального середовища».

Оскільки це дослідження є наглядовим, не можна зробити висновок про причинний зв’язок. Однак ці дані залишаються достовірними, враховуючи кількість досліджуваних.

Ці результати повинні спонукати медичних працівників «брати до уваги менструальні цикли як фактор загального стану здоров’я кожної жінки», – роблять висновок автори дослідження.

Нерегулярний цикл це варто перевірити своє здоров'я
Нерегулярний цикл це варто перевірити своє здоров’я
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею