Чому закладає вуха і що з цим робити

Author name 1 Грудня 2020 в 20:12

Поділитися статтею

Що робити, якщо заклало вуха
Що робити, якщо заклало вуха

Через що може з’явитися закладеність вух і як від цього позбутися – читайте далі.

Що викликає закладеність вух?

Проблеми з євстахієвої трубою. Євстахієва труба – це те, що з’єднує ваше середнє вухо з горлом, дозволяючи рідині і слизу переміщатися від вуха до горла, де їх можна проковтнути. Якщо тут виникає закупорка, слиз і рідина застряють – це часто трапляється, якщо у вас вушна інфекція, синусит або застуда. Це також може статися, коли ви плаваєте – в вусі залишається вода і в результаті розмножуються бактерії або грибки.

Накопичення вушної сірки. Сірка дуже важлива для наших вух, вона захищає слухові проходи, запобігаючи потрапляння сміття в вухо і очищаючи його. Але якщо вона затвердіє, це може викликати закупорку вух, яка часто супроводжується дзвоном у вухах, запамороченням і болем.

Зміни висоти. Євстахієва труба також відповідає за вирівнювання тиску в середньому вусі, але якщо ви піднімаєтеся на велику висоту, наприклад, в гору або навіть пірнає з аквалангом, цього може не статися, і вуха можуть закладеними.

Акустична неврома. Це тип пухлини, яка зазвичай зростає на черепному нерві між внутрішнім вухом і мозком. Зазвичай вона доброякісна, але в міру зростання може чинити тиск на нерви внутрішнього вуха і викликати відчуття закупорки.

Що робити, якщо заклало вухо

Є ряд домашніх засобів, які ви можете спробувати від закладених вух, але якщо вони не спрацюють, вам потрібно буде записатися на прийом до лікаря. Ось деякі з домашніх засобів, які часто виявляються найбільш ефективними:

Вдихати пар. Один з найпростіших способів зробити це – просто включити гарячий душ і посидіти в кімнаті 10-15 хвилин, вдихаючи пар.

Купити вушні краплі. Якщо проблема пов’язана з сіркою, ви можете купити кілька вушних крапель, які допоможуть вирішити цю проблему.

Маневр Вальсальви. Ви можете зробити це самі, щоб відкрити євстахієві труби. Вдихніть і затисніть ніс, тримайте рот на замку і обережно спробуйте видихнути через ніс. Ви повинні відчути хлопок в кожному вусі, коли ваші євстахієві труби відкриваються (не робіть цього занадто сильно, інакше ви можете пошкодити барабанну перетинку).

Прибираємо закладеність у вухах
Прибираємо закладеність у вухах

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею