Чому не можна класти телефон під подушку, коли спите?

Author name 4 Грудня 2020 в 19:12

Поділитися статтею

Чому не можна класти телефон під подушку
Чому не можна класти телефон під подушку

Багато людей тримають свої смартфони поруч, коли лягають спати. Але мобільні телефони, які є незамінним інструментом в нашому повсякденному житті, можуть мати шкідливий вплив на здоров’я.

Багато людей сплять поруч зі своїми мобільними телефонами, цифри показують, що близько 8 з 10 чоловік сплять біля своїх мобільних телефонів. Ми часто використовуємо свої смартфони в якості будильника або перед сном переглядаємо соціальні мережі, граємо, читаємо новини або навіть перевіряємо свою електронну пошту.

Який ризик для здоров’я, якщо спати поруч з телефоном?

Сон поруч з мобільним телефоном може заважати сну. В першу чергу через синє світло, яке вони випромінюють. Це світло стимулює ваше тіло, як кофеїн, коли ви користуєтеся смартфоном перед сном. Це призводить до почастішання пульсу, а також до зниження вироблення мелатоніну, гормону сну.

Ще один ризик спати поруч з мобільним телефоном – це підвищена пильність, яка впливає на якість вашого сну. Ваш мозок залишається готовим відповісти на будь-які повідомлення або дзвінки, які ви можете отримати.

Засинання поруч з мобільним телефоном також може мати ще більш шкідливі наслідки для здоров’я через випромінюваних ним радіочастот. Вплив хвиль, випромінюваних смартфоном, збільшує ризик розвитку раку або пухлини, але також підвищує ризик порушення уваги. Однак жодне наукове дослідження поки не може довести ступінь небезпеки хвиль, випромінюваних мобільними телефонами, для нашого тіла.

Яких запобіжних заходів слід дотримуватися при використанні мобільного телефону?

Щоб захистити себе від шкідливого впливу мобільного телефону на наш сон, а також на наше здоров’я, рекомендується прийняти деякі запобіжні заходи:

  • не перевіряйте смартфон перед сном. Вчені рекомендують припиняти контакт зі смартфонами приблизно за 1,5 години до сну.
  • не тримайте мобільний телефон поруч з головою;
  • вимкніть ноутбук або переведіть його в режим польоту;
  • тим, хто не хоче вимикати свій телефон, рекомендується перед сном відключати непотрібні сполуки, наприклад Wi-Fi;

Також рекомендується використовувати для дзвінків гарнітуру.

Не дозволяйте дитині грати з мобільним телефоном або обмежте його використання; діти і особливо малюки більш чутливі до радіочастотних хвиль, випромінюваних мобільними телефонами.

Сон поруч з телефоном небезпечний
Сон поруч з телефоном небезпечний
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею