Від корости до Ковід-19: на які хвороби можна заразитися при рукостисканні

Author name 11 Грудня 2020 в 17:12

Поділитися статтею

Чим може бути небезпечно рукостискання
Чим може бути небезпечно рукостискання

Рукостискання – популярний спосіб вітання. Але, вчені не вітають його – і ось чому.

Що ми можемо підчепити при рукостисканні?

При рукостисканні можуть передаватися віруси, такі як застуда або грип, паразити, такі як короста, і бактерії, такі як стафілокок. Застуджена людина може витерти мокрий ніс, залишивши на руці слиз, багатий риновірусом. Потиснувши йому руку, а потім торкнувшись очей, можна заразитися цією інфекцією.

Дослідження показали, що кожна п’ята людина не миє руки після туалету, що призводить до поширення всіх видів хвороб. А мікроби можуть вижити на поверхні від 48 до 72 годин.

«Я уникаю рукостискання і категорично відмовляюся робити це, якщо знаю, що у мене простуда, або якщо люди застуджуються на робочому місці», – говорить Девід Витворт, біолог з Університету Аберіствіт в Уельсі.

В експерименті в 2014 році він попросив одну людину, яка брала участь в дослідженні, занурити руку в контейнер, наповнений бактеріями, а потім обмінятися рукостисканням з іншою людиною (вони були в рукавичках). Після того, як рукавичка одержувача висохла, Уітворт виміряв кількість бактерій на ній. Експеримент був повторений за допомогою жесту “дай п’ять ” і вітання “кулак об кулак”

Рукостискання передає майже вдвічі більше бактерій, ніж жест “дай п’ять” і удар кулаком.

У всіх трьох вітаннях більш тривалий контакт і сильніші захоплення збільшували передачу. Уітворт каже, що результати, ймовірно, будуть застосовуватися не тільки до бактерій, але і до мікробів, включаючи віруси, що викликають застуду, грип та новий Ковід-19, що поширюється по всьому світу.

Чи правильно ми миємо руки?

Щоб уберегти себе від зараження через рукостискання – важливо дотримуватися гігієни рук.

Багато людей намагаються мити руки, але більшість з них не роблять цього належним чином. Більше 50% людей забувають мити великі пальці рук, а 95% не миють руки досить довго.

Щоб мікроби на наших руках були видалені належним чином, ми повинні мити їх не менше 20 секунд. Руки слід змочити водою, обидві покрити достатньою кількістю мила, а потім розтерти, взявшись за долоні, пальці, великі пальці рук і тильну сторону рук. Завжди рекомендується добре їх промити і повністю висушити.

рукостискання
Рукостискання

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею