Від корости до Ковід-19: на які хвороби можна заразитися при рукостисканні

Рукостискання - популярний спосіб вітання. Але, вчені не вітають його - і ось чому.

Що ми можемо підчепити при рукостисканні?

При рукостисканні можуть передаватися віруси, такі як застуда або грип, паразити, такі як короста, і бактерії, такі як стафілокок. Застуджена людина може витерти мокрий ніс, залишивши на руці слиз, багатий риновірусом. Потиснувши йому руку, а потім торкнувшись очей, можна заразитися цією інфекцією.

Дослідження показали, що кожна п’ята людина не миє руки після туалету, що призводить до поширення всіх видів хвороб. А мікроби можуть вижити на поверхні від 48 до 72 годин.

«Я уникаю рукостискання і категорично відмовляюся робити це, якщо знаю, що у мене простуда, або якщо люди застуджуються на робочому місці», – говорить Девід Витворт, біолог з Університету Аберіствіт в Уельсі.

В експерименті в 2014 році він попросив одну людину, яка брала участь в дослідженні, занурити руку в контейнер, наповнений бактеріями, а потім обмінятися рукостисканням з іншою людиною (вони були в рукавичках). Після того, як рукавичка одержувача висохла, Уітворт виміряв кількість бактерій на ній. Експеримент був повторений за допомогою жесту “дай п’ять ” і вітання “кулак об кулак”

Рукостискання передає майже вдвічі більше бактерій, ніж жест “дай п’ять” і удар кулаком.

У всіх трьох вітаннях більш тривалий контакт і сильніші захоплення збільшували передачу. Уітворт каже, що результати, ймовірно, будуть застосовуватися не тільки до бактерій, але і до мікробів, включаючи віруси, що викликають застуду, грип та новий Ковід-19, що поширюється по всьому світу.

Чи правильно ми миємо руки?

Щоб уберегти себе від зараження через рукостискання – важливо дотримуватися гігієни рук.

Багато людей намагаються мити руки, але більшість з них не роблять цього належним чином. Більше 50% людей забувають мити великі пальці рук, а 95% не миють руки досить довго.

Щоб мікроби на наших руках були видалені належним чином, ми повинні мити їх не менше 20 секунд. Руки слід змочити водою, обидві покрити достатньою кількістю мила, а потім розтерти, взявшись за долоні, пальці, великі пальці рук і тильну сторону рук. Завжди рекомендується добре їх промити і повністю висушити.

рукостискання
Рукостискання

Популярне

Схожі статті

Як змінювалася з роками Джамала: від незграбного підлітка з гострим поглядом до розкішної світової поп-діви

Шлях Джамали від худорлявої дівчинки з гострим поглядом до розкішної світової поп-діви є яскравим прикладом постійного розвитку, самовдосконалення та незламної віри в себе.

Вік живи, вік учись: так швидко оселедець я ще не чистила. Ніяких секретів, усе максимально елементарно

Для того, аби приготувати смачний салат чи будь-яку іншу закуску до свого столу на основі риби, для початку її потрібно якісно почистити. Розповідаємо, як це зробити.

У білосніжному костюмі з вишивкою: Олександр Усик приголомшив стильним образом перед поєдинком з британцем

Український боксер Олександр Усик приголомшив публіку костюмом з чорною вишивкою, який одягнув на пресконференцію перед поєдинком з Тайсоном Ф'юрі.