Не Ковід-19 єдиним: які ще хвороби викликають втрату нюху

Author name 13 Грудня 2020 в 08:12

Поділитися статтею

Що може викликати втрату нюху
Що може викликати втрату нюху

Всі ми знаємо, що один із симптомів вірусу Ковід-19 – це втрата нюху. Але це далеко не єдине захворювання, від якого може з’явитися аносмия.

Які причини аносмії?

Аносмія може мати кілька причин. Втрата нюху може бути:

  • вродженою;
  • або придбаному розладом.

Випадок вродженої аносмії

У деяких рідкісних випадках аносмія присутня з народження. Згідно з сучасними науковими даними, це симптом синдрому Каллмана, генетичного захворювання ембріонального розвитку.

Випадок набутої аносмії

Набуті порушення запаху можуть мати дві причини: порушення передачі і порушення сприйняття.

Порушення передачі

Порушення запаху, викликані цим типом нападів, часто є предметом анатомічної аномалії, яка не дозволяє запахам досягати чутливої частини носа. Низька якість слизу (яка покриває сенсорні клітини) або перешкоду в носі (чужорідне тіло, поліпи, пухлини) складають майже половину причин порушення запаху.

Поліпоз носа вважається однією з найбільш частих причин. Доброякісні поліпи носа часто вражають обидві ніздрі з ураженням слизової оболонки, що викликає набряк, який блокує ніс і змінює нюх. Можливий навіть винятковий кістозний фіброз.

Риніт може бути гострим при грипоподібниї захворюваннях і, отже, минущим. Він також може бути хронічним, алергічнимх з ринореєю, чханням, закладеністю носа і свербінням або навіть кон’юнктивітом або не алергічним.

Гайморит супроводжується аносмією в хронічній формі з ураженням всіх носових пазух.

Запальні патології носових пазух викликають риносинусит, який в тій чи іншій мірі пов’язує виділення з носа з двостороннім закладенням носа, чханням та порушенням запаху.

Порушення сприйняття

Травма, викликана нещасним випадком або після операції, зазвичай призводить до повної втрати нюху, що часто супроводжується порушенням смаку.

Отруєння ліками (протиракові препарати, морфін, солі золота тощо) І деякими промисловими забруднювачами.

Поява пухлини з локалізацією біля основи черепа.

Нарешті, неврологічні захворювання, зокрема хвороба Альцгеймера, при якій розлади запаху можуть бути раннім діагностичним фактором, а також хвороба Паркінсона і епілепсія.

У аносмія можуть бути різні причини
У аносмія можуть бути різні причини

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею