Не Ковід-19 єдиним: які ще хвороби викликають втрату нюху

Всі ми знаємо, що один із симптомів вірусу Ковід-19 - це втрата нюху. Але це далеко не єдине захворювання, від якого може з'явитися аносмия.

Які причини аносмії?

Аносмія може мати кілька причин. Втрата нюху може бути:

  • вродженою;
  • або придбаному розладом.

Випадок вродженої аносмії

У деяких рідкісних випадках аносмія присутня з народження. Згідно з сучасними науковими даними, це симптом синдрому Каллмана, генетичного захворювання ембріонального розвитку.

Випадок набутої аносмії

Набуті порушення запаху можуть мати дві причини: порушення передачі і порушення сприйняття.

Порушення передачі

Порушення запаху, викликані цим типом нападів, часто є предметом анатомічної аномалії, яка не дозволяє запахам досягати чутливої частини носа. Низька якість слизу (яка покриває сенсорні клітини) або перешкоду в носі (чужорідне тіло, поліпи, пухлини) складають майже половину причин порушення запаху.

Поліпоз носа вважається однією з найбільш частих причин. Доброякісні поліпи носа часто вражають обидві ніздрі з ураженням слизової оболонки, що викликає набряк, який блокує ніс і змінює нюх. Можливий навіть винятковий кістозний фіброз.

Риніт може бути гострим при грипоподібниї захворюваннях і, отже, минущим. Він також може бути хронічним, алергічнимх з ринореєю, чханням, закладеністю носа і свербінням або навіть кон’юнктивітом або не алергічним.

Гайморит супроводжується аносмією в хронічній формі з ураженням всіх носових пазух.

Запальні патології носових пазух викликають риносинусит, який в тій чи іншій мірі пов’язує виділення з носа з двостороннім закладенням носа, чханням та порушенням запаху.

Порушення сприйняття

Травма, викликана нещасним випадком або після операції, зазвичай призводить до повної втрати нюху, що часто супроводжується порушенням смаку.

Отруєння ліками (протиракові препарати, морфін, солі золота тощо) І деякими промисловими забруднювачами.

Поява пухлини з локалізацією біля основи черепа.

Нарешті, неврологічні захворювання, зокрема хвороба Альцгеймера, при якій розлади запаху можуть бути раннім діагностичним фактором, а також хвороба Паркінсона і епілепсія.

У аносмія можуть бути різні причини
У аносмія можуть бути різні причини

Популярне

Схожі статті

“Моя дружина — мій ангел”: що відомо про дружину Олександра Усика Катерину, яку він обожнює та боготворить

Олександр Усик — відомий український боксер, чемпіон світу, який завоював серця мільйонів.Проте, за успіхами на рингу стоїть не лише його наполеглива праця, а й надійна підтримка дружини Катерини.

Ще не всі вершини підкорила: Тіна Кароль розповіла, що мріє знову виступити на Євробаченні та взяти реванш

Тіна Кароль, одна з найяскравіших зірок української естради, після успіху колег у світовому конкурсі раптово поділилася своєю мрією знову виступити на сцені Євробачення.

В неї були всі шанси стати поп-дівою: що змусило співачку Євгенію Власову покинути сцену аж на 10 років

Євгенія Власова ділиться подробицями своєї відсутності, розповідає про випробування, які довелося подолати, і відкриває завісу над своїми майбутніми творчими планами.