Поради як поліпшити пам’ять: варто взяти на замітку

Хочете, щоб пам'ять працювала краще? Тоді вам варто прочитати поради, які знаходяться в статті.

Створення візуального образу

Ви хочете запам’ятати подію або ситуацію. Створіть для себе картинку, яка ілюструє те, що ви хочете запам’ятати. Цей метод особливо корисний, якщо ви хочете запам’ятати інформацію як важливу подію. Чим він дивніше, тим більше ви будете пам’ятати про це.

Акростика на замовлення

Найвідомішим з усіх залишається порядок кольорів веселки: “Чапля осінь жде завзято буде сани фарбувати” (червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий). Ви можете створити цей тип акровірша, який дозволить вам запам’ятовувати що завгодно протягом дуже довгого часу.

Напишіть, щоб запам’ятати

Деякі з нас запам’ятовують щось краще, коли це записано. Крім того, ваш мозок стимулюється під час написання. Тоді стає легше запам’ятовувати те, що ви хочете знати. Написання на папері, як і раніше більш ефективне для запам’ятовування, тому не соромтеся брати з собою блокнот.

Помістіть предмети в ненормальне становище

Якщо ви хочете запам’ятати, що вам, наприклад, потрібно піти по магазинах, не бійтеся переставити туфлю посеред коридору. Побачивши її в цій позі, ви зрозумієте, що вам потрібно чимось зайнятися, і у вас буде шанс це запам’ятати, якщо ви зв’язали своє ставлення з цією дією. Це особливо корисно, якщо у вас є справи на регулярній основі, наприклад, похід по магазинах.

Повторіть вголос

Якщо, наприклад, ви нарешті захочете запам’ятати ім’я співрозмовника, повторіть його вголос. Не бійтеся повторювати в голові його ім’я кілька разів. Після восьми секунд концентрації він повинен бути надрукований у вашій пам’яті. Не соромтеся повторити досвід через кілька хвилин.

Займайтеся спортом і знімайте стрес

Займаючись спортом, ви покращуєте кровообіг і, отже, ваш мозок отримує більше кисню. Багато досліджень підтверджують, що навіть помірний спорт (просто ходьба) ви поліпшите свою пам’ять.

Ви також менше схильні до стресу, що дозволяє легше запам’ятовувати речі і легше зосереджуватися. Стрес шкідливий для вашого мозку, тому є подвійна причина займатися спортом. Ви також можете думати про медитації.

Сон – один з ключів до пам’яті

Сон покращує вашу здатність запам’ятовувати. Чим менше ви спите, тим складніше буде запам’ятати інформацію. Для цього вам потрібно як мінімум 7 годин сну, щоб допомогти вашому мозку.

Покращуємо пам’ять

Популярне

Схожі статті

Сам приймав пологи і був поруч з мамою: 52-річний Ектор Хіменес-Браво розповів, як у нього зʼявилася малеча

Ектор Хіменес-Браво, відомий ресторатор колумбійського походження, показав поповнення у сімʼї. Ба більше, кулінар особисто приймав пологи та поділився деталями з шанувальниками.

“Одні одружуються, інші розходяться”: до списку зіркових розлучень 2024 втрапили Бакланов, Салій, Сагайдачна

Тоді як одні знаменитості народжують третіх та четвертих дітей, зміцнюючи родини, інші не витримують випробування часом. У першій половині 2024 року відбулося чимало зіркових розлучень.

“На що натякає мій гример?”: Григорій Решетнік на зйомках Холостяка 13 з Тереном показав нововведення сезону

Григорій Решетнік зробив анонс однієї з улюблених сцен шоу "Холостяк 13" – церемонії троянд. Ведучий здивував не лише складом учасників, але й власним зовнішнім виглядом.