4 причини, за якими кровоточать ясна

Author name 16 Жовтня 2020 в 18:10

Поділитися статтею

Кровоточивість ясен
Кровоточивість ясен

Якщо ви помітили кров при чищенні зубів, не ставтеся до цього легковажно.

Якщо випадкова кровотеча може бути викликана саднами від їжі, постійна присутність крові при чищенні зубів може приховати серйозніші порушення. Ось чотири можливих причини.

Гінгівіт

Коли на зубах накопичується зубний наліт, викликаний бактеріями, ясна можуть запалюватися. Це захворювання – гінгівіт. Деякі жінки, у яких спостерігаються гормональні коливання під час циклу або під час вагітності, особливо схильні до ризику. Часто ігнорований, оскільки він не викликає хворобливих симптомів, гінгівіт може привести до руйнування тканин ясен або навіть до втрати зубів, якщо його не лікувати. Бездоганна гігієна порожнини рота, а також регулярні відвідування стоматолога можуть запобігти і вилікувати це захворювання.

Куріння

Курці більше схильні до ризику кровотечі з ясен, ніж некурящі. Дим, що вдихає курець, може залишати на зубах токсини, які дуже важко видалити навіть при регулярному чищенні зубів. Імунна система курців, як правило, ослаблена, а також реакція організму до інфекцій, цілительських здібностей і оксигенації крові. Всі ці фактори можуть негативно позначитися на здоров’ї ясен.

Погана гігієна порожнини рота

Тканина ясен дуже ніжна. Занадто сильна чи недостатня чистка щіткою можуть привести до пошкодження. Порадьтеся зі своїм стоматологом, як знайти підходящу зубну щітку для ваших потреб і показати вам, що робити. І не забувайте чистити зуби двічі на день, вранці і ввечері, щоб видалити наліт і залишки їжі.

Медикаменти

Ви коли-небудь замислювалися, чому стоматолог хоче знати про ваш загальний стан здоров’я і можливі методи лікування? Тому що деякі з цих продуктів, наприклад ліки для лікування високого кров’яного тиску, можуть збільшити ризик кровоточивості ясен. Інші, такі як антигістамінні, седативні або антидепресанти, можуть впливати на слиновиділення. Але слина необхідна для видалення залишків їжі і нейтралізації кислот, що виробляються бактеріями в роті.

кровоточивість ясен
кровоточивість ясен

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею