Які гормони відповідають за щастя і як їх підвищити

Author name 29 Жовтня 2020 в 13:10

Поділитися статтею

Гормони щастя
Гормони щастя

Одна з багатьох важливих функцій гормонів – регулювання вашого настрою. І є певні гормони, які сприяють позитивним відчуттям, таким як щастя, любов і задоволення

Якщо ви останнім часом погано себе почуваєте, прочитайте матеріал, щоб дізнатися більше про гормони, які можуть допомогти вам відчути себе краще, і про те, як їх підвищити.

Дофамін

Нейротрансміттер, відомий як «гормон гарного самопочуття», це важлива частина системи винагороди мозку, яка пов’язана з пам’яттю, навчанням і приємними відчуттями.

Як підвищити рівень дофаміну: ставте невеликі реалістичні цілі і працюйте над їх досягненням, наприклад, наведіть порядок в кімнаті, завершуйте робочий проект, дотримуйтеся дієти або графіка тренувань тощо.

Серотонін

Крім регулювання настрою, серотонін також грає важливу роль в інших функціях організму, таких як травлення, сон, здатність до навчання і багато іншого.

Як підвищити рівень серотоніну: регулярні вправи підвищують цей рівень, тому ви відчуваєте себе щасливим навіть після 10 хвилин тренування або просто швидкої прогулянки!

Окситоцин

«Гормон кохання», і хоча він може викликати почуття задоволення, він необхідний для пологів, годування грудьми і встановлення зв’язку між батьками і дітьми. Вважається, що окситоцин допомагає зміцнити зв’язок у відносинах, сприяючи довірі і співчуття.

Як підвищити рівень окситоцину: доброта до інших, проведення часу з близькими і фізична прихильність, така як обійми, поцілунки і секс, можуть підвищити цей гормон.

Ендорфіни

Ендорфіни – це велика група пептидів, що виробляються центральною нервовою системою і гіпофізом. Вони діють як опіатні рецептори в головному мозку, тим самим збільшуючи задоволення, зменшуючи біль і пропонуючи загальне відчуття благополуччя. Активність ендорфіну також збільшує виробництво дофаміну.

Як підвищити рівень ендорфінів: насолоджуйтеся улюбленою їжею, займайтеся спортом, займайтеся творчістю, робіть масаж або голосно смійтеся – це лише деякі із способів підвищити ці гормони щастя.

Естроген і прогестерон

Обидва ці гормони знижуються під час менопаузи і через певні фактори способу життя, які можуть негативно вплинути на ваш настрій. Естроген важливий для створення серотоніну і допомагає підтримувати стабільний настрій і стримувати дратівливість. Прогестерон не тільки запобігає перепади настрою, а й допомагає вам добре спати.

Як підвищити рівень естрогену і прогестерону: гормон стресу кортизол може заважати секреції і функціонуванню цих гормонів, тому не забувайте добре справлятися зі стресом. Крім того, уникайте нездорової їжі і вживати здорову, добре збалансовану їжу.

гормони щастя
Гормони щастя

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею