3 кроки, щоб припинити емоційне переїдання

Author name 30 Жовтня 2020 в 11:10

Поділитися статтею

Емоційне переїдання
Емоційне переїдання

Ви помічаєте, що відкриваєте пачку чіпсів, коли навіть не голодні або вам потрібно закінчити вечерю морозивом? Швидше за все, ви стали жертвою емоційного переїдання.

Прагнення до комфорту в їжі не повинно бути сюрпризом, тому що стрес може підвищити рівень гормону кортизолу в організмі, що може привести до підвищення апетиту. Цікаво, що їжа може викликати неврологічні реакції, аналогічні реакції на наркотики, а переїдання вуглеводів і цукрів можуть активувати центри задоволення мозку!

При цьому, подібно до того, як люди звертаються до алкоголю або телевізору, їжу легко використовувати як буфер від визнання своїх почуттів. Якщо ви хочете зробити позитивні кроки, щоб покласти край стресовому переїданню, прочитайте ці поради.

Підвищення обізнаності

Це перший крок до того, щоб покласти край стресу від переїдання, який також відомий як бездумне харчування. Кожен раз, коли ви намагаєтеся з’їсти нездорову їжу, зупиніться і визнайте свої почуття. Ви голодуєте або просто хочете уникнути ситуації? Гарна ідея – вести щоденник їжі і емоцій; запишіть все, що ви їсте протягом дня, а також відзначте свої почуття і те, як ваш настрій змінюється протягом дня.

Знайдіть альтернативи розслабленню

Тепер, коли ви розумієте, що збиралися бездумно їсти тільки через стрес, знайдіть інші способи відволіктися. Поговоріть з другом, прогуляйтеся, займіться спортом або займіться чимось, що вам подобається. Також допомагають йога і медитація! А ще краще зустріньте проблему і придумайте рішення, яке полегшить ваші турботи.

Їжте здорову їжу

Незалежно від того, почнете ви правильно вирішувати свої проблеми, вам не обов’язково відмовлятися від їжі. Якщо ви відчуваєте потребу в їжі, продовжуйте, але вибирайте здорові продукти замість нездорової їжі. Такі закуски, як свіжі фрукти, сухофрукти і горіхи, насіння, йогурт, цільнозернові і круп’яні продукти, а також інші продукти, багаті білком і клітковиною, змусять вас відчути задоволення і надовго зберегти ситість.

емоційне переїдання
Емоційне переїдання

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею