Вушні свічки – небезпечний тренд, рекламований в соціальних мережах

Останнім часом в інтернеті все частіше розповідають про метод очищення вух за допомогою вушних свічок. Але з якими небезпеками пов'язаний такий спосіб очищення вух? Читайте відповіді лікарів.

Чистити вуха за допомогою вушної свічки, вставленої у вушний канал – це дивна тенденція, яку розрекламували в соціальних мережах.

Особливості методу

Пристрій використовується наступним чином: свічка з тканини, покритої воском, вставляється в слуховий прохід, коли ви лежите на боці, вуха звернені до неба. Ідея полягає в тому, щоб пом’якшити і витягнути вушну сірку завдяки перепаду тиску, що генерується запалюванням свічки, або «ефектом димової труби». Цей метод, що отримав назву «термотерапія вушної раковини», був би особливо цікавий для позбавлення від вушних пробок.

Недоліки методу

На жаль, у цього методу є недоліки, починаючи з ризику опіку в разі неправильного використання і того факту, що полум’я може контактувати з волоссям. Ці вушні свічки, також відомі як свічки Хопи, також вважаються неефективними. На науковій платформі PubMed переважна більшість досліджень вушних свічок підкреслюють неефективність і небезпеку.

В останньому дослідженні, проведеному в 2012 році, повідомлялося про вушної інфекції у 4-річної дівчинки з Нової Зеландії після використання вушної свічки. Інше дослідження, проведене в 2004 році, показує, що ці свічки приносять більше шкоди, ніж користі, і вважає, що «їх використання не рекомендується».

На своєму сайті Альберт Мудрі, отоларинголог з Лозанні (Швейцарія), зі свого боку вважає, що «головний недолік, пов’язаний з використанням цих свічок, полягає не в їх неефективності, а в тому, що вони можуть викликати: контактну екзему біля входу в зовнішній слуховий прохід, опіки вушної раковини або зовнішнього слухового проходу, часткову або повну оклюзію каналу скупченням воску зі свічки і навіть перфорацію барабанної перетинки – ризики, які явно не згадуються в інструкціях або навіть в рекламних оголошеннях, присвячених цим свічкам».

«У мене вже були пацієнти, які використовували цей пристрій для видалення шматочків берушей, що потрапили в їх слуховий прохід. Тепло свічки розплавляє продукт, який прилипає до барабанної перетинки. Мені довелося знеболити їх, щоб видалити затверділі на барабанній перетинці фрагменти і врятувати вухо», – розповів доктор Жан-Мішель Кляйн, ЛОР-лікар і президент Національної професійної ради лікарів.

Цей фахівець також нагадує, що вушний канал не потрібно ретельно очищати. Видаляючи занадто багато вушної сірки, ми ризикуємо підштовхнути вухо до виділення більшої кількості сірки, що створить порочне коло. Слід очищати тільки ті надлишки вушної сірки, які виходять з протоки і видно на рівні вушної раковини. У разі пробки вушної сірки краще звернутися до лікаря, який прочистить канал за допомогою відповідних інструментів.

Небезпека вушних свічок
Небезпека вушних свічок

Популярне

Схожі статті

Після цієї вечері чоловік зробив пропозицію руки та серця друге: запечені курячі крильця в пікантній глазурі

Курячі крильця в томатно-медовій глазурі – це страва, яка вразить ваші смакові рецептори своїм насиченим смаком і ароматом. Вони підходять як для повсякденного вечері, так і для святкового столу.

З’їдять за хвилину! Новий салат з капусти на кожен день і на свято – такий простий, а розлітається на ура

Простий, але дуже смачний салат з молодої капусти – те, що треба влітку. Рецепт – швидкий, а смак виходить неперевершеним. Весь секрет цього салату у незвичайній заправці.

Софія Ротару прилаштувала онуку в надійні руки: після айтішника Соня закрутила роман з нащадком мільярдера

Онука Софії Ротару привітала свого бойфренда з днем народження. Хоч і не назвала імені чоловіка, та всі втямили – це син заможного американського мільярдера Макс Лернер.