Які віруси самі заразні?

Author name 3 Листопада 2020 в 11:11

Поділитися статтею

Віруси
Віруси

Скільки людей, що контактують з хворим, в свою чергу заражаються? На щастя, здатність вірусу до зараження не пов’язана з його небезпекою.

Незважаючи на швидке поширення (понад 11000 заражень за один місяць), коронавірус 2019 nCoV, що з’явився в Ухані в грудні 2019 року, не дуже заразний в порівнянні з іншими вірусами. За даними ВООЗ, заразність вірусу (або базова швидкість відтворення) оцінюється від 1,4 до 2,5; це означає, що кожен хворий заразить в середньому від 1,4 до 2,5 нових людей. Цей рівень зараження помітно схожий на SARS або сезонний грип, і набагато менше, ніж у кору, якою заражаються в середньому від 12 до 18 осіб при контакті з хворим. У 2013 році американський пацієнт з одним тільки вірусом кору заразив ще 58 осіб.

Статистика заразність вірусів
Статистика заразність вірусів

Інфекційні віруси: які шляхи передачі?

Зараження вірусом зазвичай відбувається через краплі слини при кашлі, чханні або при тісному контакті з хворою людиною. Це також можна зробити через предмети, забруднені виділеннями з носа або горла (іграшки, носові хустки тощо). Інші віруси передаються статевим шляхом або через кров (ВІЛ), через тілесні рідини (Ебола) або через комах (Зіка, денге). На жаль, саме під час інкубаційного фази поки симптоми не видно, ризик зараження найвищий. Цей інкубаційний період триває від шести до 14 днів в залежності від вірусу і людини.

Зараження: як уникнути зараження

На щастя, існує вакцина проти чотирьох самих заразних вірусів (кору, віспи, поліомієліту, епідемічного паротиту). Дуже важливо пам’ятати, що вакцинація використовується не тільки для захисту себе, а й для захисту ваших близьких і всього населення. Що стосується вірусів, для яких немає засобів профілактики (коронавірус, лихоманка Ебола тощо), заходи стримування і карантин – єдині ефективні заходи щодо стримування поширення.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею