День осіннього рівнодення 2020: як підготуватися і правильно прожити цю важливу дату 22 вересня – прикмети, заборони, обряди

На перший осінній місяць 2020, припадає особлива астрономічна і астрологічна дата. Йдеться про осінній рівнодення.

Це свято почали виділяти ще в давні часи – наші предки звернули увагу на те, як змінюється рух сонця по небу. З цим явищем пов’язано безліч традицій, містичних і релігійних обрядів і народних прикмет.

Що таке рівнодення

Рівнодення – це день, коли тривалості ночі (темної пори доби) і дня (світлого часу доби) зрівнюється. Таке трапляється двічі на рік: у вересні та березні. Осіннє рівнодення іноді помилково називають осіннім сонцестоянням через плутанину в термінології.

Яка різниця між рівноденням і сонцестоянням

Сонцестояння буває теж два рази в рік:

 • взимку, коли небесне світило встановлюється в
 • найнижчій точці над горизонтом і день стає найкоротшим в році;
 • влітку, коли день триває довше звичайного і сонце виявляється в найвищій точці над лінією горизонту.

Плутанина відбувається через схожість дат – і рівнодення, і сонцестояння бувають в період з 21 по 23 число.

Коли буде осіннє рівнодення в 2020 році

У 2020 році осіннє рівнодення трапиться 22 вересня. Точний час – о 16:31 за київським часом. Або, за Гринвічем, о 13:31.

Язичницьке і християнське значення рівнодення

Для наших предків дата осіннього рівнодення символізувала завершення сезону збору врожаю. Це був час святкове, коли потрібно було веселитися і дякувати богів за багатий урожай. У стародавні часи ця дата була також символом циклічності життя і переходом від життя до смерті – до спокою.

Збір урожаю

На зорі становлення християнської релігії церква замінила язичницьке святкування церковним святом – днем народження Богородиці. У християнському календарі він закріплений датою 21 вересня.

Астрологічні значення рівнодення

Люди, народжені в період з 21 по 23 вересня, є уособленням цього явища і його подвійної природи. Вони носять риси двох знаків – Діви і Терезів:

 • цілеспрямованість, сила духу, впертість, перфекціонізм;
 • чарівність, харизма, що притягає краса;
 • творча енергія і потенціал;
 • вміння врівноважувати ситуацію, прагнення до гармонії.

Незважаючи на завзятість і борцівський дух, в людях, народжених в цей період, є багато і творчої сили.

Традиції святкування

Стародавні слов’яни називали час рівнодення Осенін. Воно було пов’язане з початком осені – з завмиранням і в’яненням природи. Святкування проходили в перший місяць осені, які носив назви Вересень, Радогощ, Таусень. Відзначали рівнодення з розмахом – починали святкувати за тиждень до самої дати, і святкували тиждень після.

Люди пекли пироги з яблуками, брусницею, капустою, пригощали один одного. Чим пишніше пиріг – тим, за прикметою, багатшим буде наступний рік на урожай.

Робили сурью на свіжому хмелі, пригощали родичів і гостей будинку. Густий, солодкий і ароматний медовий напій символізував йде літо.

Також сім’ї віддавали почесті богині Живе, яка за повір’ями йшла на зимівлю в Сваргу: співали пісні, плели вінки з квітів, водили хороводи.

Прикмети рівнодення

Прикмети осіннього рівнодення були пов’язані зі спостереженнями наших предків за природними змінами.

 • Якщо на березі або горобині жовте листя – значить, холоди настануть скоро. Якщо горобина дала мало ягід, значить, і дощів восени буде мало.
 • Ближче до дати рівнодення предки намагалися прибрати вдома, робити генеральне прибирання, щоб і всередині сім’ї було все чисто.
 • Якщо в цей час побачити весілля на вулиці – то весь наступний рік сім’ю чекала щаслива пора.
 • На кухні впав пиріг або пригоріла – до неприємностей.

Погода в цей період могла передбачити, яким буде цілий рік:

 • Сонячна погода – обіцяє теплу суху осінь.
 • Дощ у день рівнодення – пророкує дощовий сезон.

Якщо в цей день перелітні птахи вирушають на південь, то зима буде сувора і холодна.

Обряди і ритуали

Наші предки вірили, що проведення особливих ритуалів в день рівнодення приверне щастя і благополуччя в життя людини. Дівчата влаштовували обряди на любов і вдале заміжжя, сім’ї – на багате життя, заміжні дівчата просили у вищих сил вагітність. Ті, хто страждав якоюсь недугою, могли задати лікування і міцне здоров’я.

Любов і шлюб

Самотні дівчата можуть провести наступний обряд. Для нього потрібно купити два кільця, червону тканину, вовняну нитку такого ж кольору, лист підфарбованою рожевого паперу і фотографія об’єкта любові – якщо є.

Ближче до дати рівнодення потрібно написати особливі слова на папері:

Мій чоловік (ім’я або пропуск, якщо немає коханого) на руках мене носить, пестить і плекає кожен день! Почуття наші любовні не подолати і не розтрощити. Твоєю буду я (власне ім’я) назавжди! Ключ, замок, мову. Амінь!

Після чого червоною ниткою потрібно зв’язати два кільця подвійним вузлом, а згорнутий листок з заклинанням просунути всередину кільця. Ще раз зв’язати подвійним вузлом і обернути червоною ганчіркою. Прочитати змову сім разів:

Моя половинка, прийди, обручку прийми, я чекаю тебе від дня осіннього рівнодення до дня нашого весілля. Прийди, прийди, прийди!

Після чого потрібно заховати згорток в спальні в місці, де його ніхто не знайде.

Матеріальне благополуччя

У цей період важливо бути щедрим і ділитися з навколишнім тим, що у тебе є. Можна що-небудь спекти і пригостити колег або друзів, зробити подарунок рідним.

У це свято потрібно обов’язково поставити на стіл червоні яблука – чим більше їх з’їсте, тим більше грошей буде водитися в будинку.

У день рівнодення потрібно перераховувати гроші – перерахунок привертає матеріальне благополуччя в сім’ю. І не забувати дякувати – подяку вищим силам заохочується.

Здоров’я і зцілення від хвороб

Для міцного здоров’я і збереження молодості необхідно повторювати один простий ритуал. Прокинутися до сходу сонця і дійти до поля або до ділянки з живою травою. З появою перших сонячних променів вмитися три рази росою. Думати при цьому про те, як роса додає здоров’я і наповнює життєвою силою. Корисно буде прогулятися босими ногами по мокрій траві.

Виконання бажань

Якщо людина дуже сильно хоче виконання будь-якого бажання, рівнодення і його потужний енергетичний заряд можуть допомогти в цьому. Головне – загадати бажання з внутрішньої упевненістю, чистим серцем і щирою вірою в його виконання. Якщо серце буде повно злості або бажання помсти, то воно не прийде, або навіть завдасть шкоди загадати.

Для посилення ефекту можна поставити свічку в церкві, помолитися і проговорити тричі своє бажання. Ще один ритуал – заговорити звичайну проточну воду на бажання і прокип’ятити її. Для наближення результату найкраще написати лист на папері, в якому детально описати здійснення свого бажання. Після чого спалити зі словами:

Швидко мої бажання в попіл перетворюються, так само швидко і в реальності збуваються!

Попіл потрібно викинути в річку або в інший джерело проточної води.

Захист сім’ї

Виконати обряд на захист будинку і сім’ї допоможе дерево горобини. Перед проведенням обряду потрібно попросити у нього дозволу і заручитися допомогою природних сил.

Після чого відламати найкрасивішу і яскраву гілку з ягодами і подякувати дерево за цей дар. Будинки потрібно покласти грона горобини на підвіконня або між стеклами. Плоди цього дерева повинні прогнати зло з дому і залучити домашній затишок і тепло.

Популярне

Схожі статті

Кароль епічно з’явилась на своєму концерті у Львові разом з 15-річним сином: виглядає як дорослий чоловік

Тіна Кароль красиво з'явилась на свій виступ у Львові – разом зі своїм 15-річним сином, чим здивувала публіку. Співачка показала, як провели час разом матуся та вже дорослий син.

“Маму не переплюнеш”: 19-річна донька Олі Полякової одягла мокре простирадло і влаштувала “водну” фотосесію

Оля Полякова одна з найобговорюваніших артисток українського шоу-бізнесу, за її життям і життям її сімʼї уважно слідкують допитливі фанати. Але цього разу старша донька співачки отримала "на горіхи".

Ви не повірите, але чоловік любить такі курячі гомілки більше, ніж шашлик: смажу з секретом на сковороді

Вже перепробували всі способи приготування курки, але хочеться чогось новенького та смачного? Пропонуємо вам неймовірно ніжний рецепт смаженої курки в соусі з томатного пюре – спробуйте!