Свято 15 вересня: день пам’яті великомученика Микити Готфського. Що означає та що не можна робити цього дня

Сьогодні віряни традиційно вшановують пам'ять великомученика Микити Готфського, який прийняв хрещення та почав проповідувати віру серед своїх одноплемінників

Кожного року 15 вересня православні віряни традиційно вшановують пам’ять великомученика. Микита Готфський став одним із перших представників свого племені, готфів, який прийняв християнство та почав проповідувати його. Неодноразово він викривав гріхи Атанаріха, правителя, який дотримувався віри язичництва. За це Готфського арештували та, не зумівши змусити його відректись від Господа, стратили.

15 вересня – що не можна робити

Хоча це свято не належить до Дванадесятих, найважливіших свят християнської віри, цього дня таки існують деякі заборони та поради, чого не варто робити. Так, наприклад, слід відкласти виконання таких домашніх справ, як прибирання – особливо це стосується генерального прибирання. Крім того, не варто кардинально змінювати життя цього дня. Звільнення або початок роботи на новому місці відкладіть на завтра.

Що відзначають 15 вересня та чого не варто робити цього дня – детальні поради
Що відзначають 15 вересня та чого не варто робити цього дня – детальні поради

Які є прикмети 15 вересня

У цей день пращури звертали особливу увагу на поведінку тварин і комах. Так, наприклад, слід очікувати опадів, якщо качки 15 вересня пірнають та купаються у ставку. Наші предки ходили і до лісу. Якщо там побачили багато мурашників, то зима точно буде лютою й тривалою. Крім того, варто чекати на скорі заморозки та холодну зиму, якщо гуси високо підіймають лапи або намагаються сховати свого дзьоба під крило.

Які прикмети існують 15 вересня та на що наші пращури звертали увагу
Які прикмети існують 15 вересня та на що наші пращури звертали увагу

Разом з тим, якщо гуси купаються у воді, то вже зовсім скоро погода тішитиме потеплінням. Цього дня також варто звернути увагу на опади та погоду загалом. Якщо 15 вересня йде дощ, то майбутня весна буде доволі пізньою та багатою на сирість. А вітряну погоду варто чекати, якщо у день вшанування пам’яті великомученика на вулиці ясна та спокійна погода.

Схожі статті

Про Таюне всі забули, а вона жива-здорова: як зараз виглядає дружина Олега Винника Таїсія Сватко

Про Таїсію Сватко в Україні заговорили, коли на небосхил шоубізу зійшла зірка Олега Винника. Таюне завжди перебувала на сцені поруч з артистом, та й за лаштунками, здається, не відходила ні на крок.

Перетворення Бориса Апреля на Zi Faamelu відбулося не відразу: простежимо всі етапи кардинальних змін

Нині трансгендерами нікого не здивуєш. Вони повсюди: на сцені, в Інтернеті, в спорті. От і Борис Апрель не дуже шокував публіку, перетворившись на дамочку Zi Faamelu. Як це відбувалося?

Онук Софії Ротару почав нове життя після втечі з України: облаштувався поруч з Олею Фреймут і Анітою Луценко

Рідних онуків у Софії Ротару двоє. Та якщо 22-річна Соня не приховує, що мешкає в США, то з 29-річним Анатолієм Євдокименком не все так просто. Де ж нині перебуває чоловік?