Третя Пречиста 2023: нова дата Введення до храму Пресвятої Богородиці, традиції предків і сильна молитва

З 1 вересня цього року релігійні свята в Україні відзначаються за новим календарем. Розповідаємо, коли цьогоріч відзначається Третя Пречиста та які існують прикмети й традиції

Незалежно від будь-яких обставин та умов щороку в один і той самий день віряни святкують одне з найважливіших свят православної віри. Введення до храму Пресвятої Богородиці у народі також називають Третьою Пречистою. Це свято користується особливою шаною, адже воно прославляє Діву Марію, мати Ісуса Христа. До вересня цього року українці відзначали свято на самому початку грудня. Як тепер відрізнятиметься дата?

Нова дата – Третя Пречиста

Не так давно президент України прийняв рішення про перехід Української цекріи на новоюліанський календар. Від вересня цього року всі релігійні свята відзначатимуться за новим стилем – відповідно, за календарем, за яким людство вже багато років веде побутові справи. Новий і старий стилі відрізняються одне від одного на 13 днів.

Коли цьогоріч в Україні відзначають Третю Пречисту та чому змінилась дата
Коли цьогоріч в Україні відзначають Третю Пречисту та чому змінилась дата

Отже, відтепер замість 4 грудня Третя Пречиста відзначатиметься 21 листопада. Українські віряни відвідуватимуть службу саме цього числа.

Третя Пречиста – традиції, молитва

Наші предки цього дня, як і в усі інші православні свята, звертали особливу увагу на те, що відбувається у природі. Так, наприклад, пращури вважали – скільки на дворі на Третю Пречисту буде води, стільки ж варто чекати й трави у травні. Крім того, вважають, що зима буде лютою, якщо на Введення на дворі тепло.

Які існують традиції та прикмети на Третю Пречисту
Які існують традиції та прикмети на Третю Пречисту

Втім, цього дня варто думати не лише про прикмети та традиції, але і про молитву. На Третю Пречисту потрібно просити у Пресвятої Богородиці про те, що вам потрібно найбільше. Сильна молитва про допомогу:

Царице моя преблагая, надіє моя і притулок, скорботних радість, кинутих підтримка! Забери біди мої, забери скорботу, допоможи мені немічному знайти силу і віру, щоб протистояти негараздам. Тугу мою пом’якши, втіш серце та не дозволь збитися з вірного шляху. Амінь.

Схожі статті

Один волинян витіснив з лідерів іншого: найкращим співаком 2023 визнано не Монатіка, а YakTak

2023 рік різко змінив розклад у вітчизняному шоубізнесі. Колишні кумири Потап, Монатік, Настя Каменських й інші поступилися зовсім іншим виконавцям. Хто ці нові імена?

Домашні рогалики з тіста, яке бродить у воді: листкова випічка нагадує міні круасани. Смачніших я не їла

Якщо раптом вам захотілось поласувати чимось смачненьким і домашнім, спробуйте приготувати ці прості рогалики з листового тіста. Витрачати весь вечір на готовку не треба – все за вас зробить вода.

Астаф’єва фарбується, бо сива, а Аліна Гросу, бо соромиться: чому українські красуні змінили колір волосся

Відомі українські зірки Астаф'єва та Гросу розповіли, навіщо фарбують своє волосся. Виявляється, причина не лише у бажанні змінити імідж і бути несхожими на себе.