Домашнє молоко охолоджую, а потім нагріваю: виходить справжня і смачна домашня сметана. Рецепт без закваски

Замість того щоб купувати сметану в магазині, пропонуємо приготувати її в домашніх умовах з одного лише молока. Рецепт дуже простий, але результат приголомшує.

Домашня сметана відрізняється від магазинної повністю натуральним складом без домішок та насиченим кисломолочним смаком. Секрет успіху полягає у використанні якісної сировини – тобто свіжого домашнього молока. Потрібно саме фермерське, не покупне пастеризоване.

Процес виготовлення сметани включає три послідовні етапи. Спочатку на поверхні молока утворюються ніжні вершки, які потім збираються і переносяться до окремого посуду. Після цього настає момент перетворення вершків у сметану.

Рецепт домашньої сметани

Для приготування знадобиться 3-літрова банка домашнього молока.

Ввечері поставте банку з молоком у холодильник на цілу ніч. Прокинувшись вранці, ви помітите, що на поверхні молока утворяться густі вершки. Цей процес дуже важливий при приготуванні сметани.

Зазвичай вершків виділяється близько 300-400 мл. Їх треба зняти за допомогою ложки та перекласти в іншу тару.

Рецепти приготування домашньої сметани з молока без закваски
Рецепти приготування домашньої сметани з молока без закваски

Після цього накрийте баночку з вершками та залиште її у теплому місці на 6-8 годин. За цей час вершки дозріють, їх смак стане більш насиченим, а консистенція загусне. Так вони перетворюються на сметану.

Готову сметану поставте в холодильник. Це дозволить надовше зберегти свіжість продукту.

Рецепти приготування домашньої сметани з молока без закваски
Рецепти приготування домашньої сметани з молока без закваски

Щоб пришвидшити процес, можна застосувати додатковий прийом – треба додати до вершків декілька столових ложок кефіру.

Рецепти приготування домашньої сметани з молока без закваски
Рецепти приготування домашньої сметани з молока без закваски

Існує ще один, більш оперативний спосіб виготовлення сметани. Молоко переливаємо у банку, яку поміщаємо у каструлю з водою так, щоб рівень води був на рівні плічок банки. На дно каструлі кладемо тканинну серветку. На повільному вогні нагріваємо воду до 85 градусів, а потім охолоджуємо банку з молоком до кімнатнох температури. При цьому з поверхні молока треба знімати утворену пінку. Додаємо до молока столову ложку сметани (в розрахунку на 0,5 молока), добре перемішуємо, накриваємо банку, загортаємо у ковдру і залишаємо в теплому місці на 6-8 годин.

Схожі статті

Про Таюне всі забули, а вона жива-здорова: як зараз виглядає дружина Олега Винника Таїсія Сватко

Про Таїсію Сватко в Україні заговорили, коли на небосхил шоубізу зійшла зірка Олега Винника. Таюне завжди перебувала на сцені поруч з артистом, та й за лаштунками, здається, не відходила ні на крок.

Перетворення Бориса Апреля на Zi Faamelu відбулося не відразу: простежимо всі етапи кардинальних змін

Нині трансгендерами нікого не здивуєш. Вони повсюди: на сцені, в Інтернеті, в спорті. От і Борис Апрель не дуже шокував публіку, перетворившись на дамочку Zi Faamelu. Як це відбувалося?

Онук Софії Ротару почав нове життя після втечі з України: облаштувався поруч з Олею Фреймут і Анітою Луценко

Рідних онуків у Софії Ротару двоє. Та якщо 22-річна Соня не приховує, що мешкає в США, то з 29-річним Анатолієм Євдокименком не все так просто. Де ж нині перебуває чоловік?