Коли колядують, щедрують та засівають в Україні у 2022 році: традиції та правила

Author name 6 Січня 2022 в 18:01

Поділитися статтею

Коли колядувати в Україні
Коли колядувати в Україні

Період різдвяних свят – палко любимо, особливо дітьми. Адже для молодшого покоління в ці дні є особлива гра – колядки, щедрівки та інші звичаї.

У різних регіонах та різних релігіях на ці традиції дивляться по-різному. Буває так, що навіть у двох сусідніх селах традиції різдвяного циклу відрізняються. Ми вирішили розповісти вам про те, які є традиції на Різдво, коли ходять колядувати, щедрувати та засівати.

Коли колядувати в Україні
Коли колядувати в Україні

Коли колядують в Україні у 2022 році

За традицією колядки співають 7 січня з ранку. Однак у деяких регіонах вже з вечора, 6 січня, починають ходити “носити вечерю” – зазвичай до хрещених ходять із частуваннями. 6 січня – Святвечір або Святвечір.

Коли колядувати в Україні
Коли колядувати в Україні

Коли щедрують в Україні у 2022 році

Щедрий вечір – 13 січня, перед старим Новим роком. Отже, ходити щедрувати треба увечері 13 січня. За традицією щедрувати також прийнято невеликою компанією. Щедрі обходять вдома, граючи на музичних інструментах та вітаючи людей зі Старим Новим роком. Якщо музичних інструментів немає, можна співати пісні, які призначені для даного обряду.

Коли засівають (посівають) в Україні у 2022 році

Коли засівають в Україні
Коли засівають в Україні

Посівати чи засівати прийнято на Старий Новий рік – 14 грудня. Тільки засівають чоловіки та хлопчики, адже прийнято, що вранці перший у будинок має зайти чоловік, щоб був достаток та добробут.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею