Таємна кімната з “Величного століття” існувала насправді: як Хюррем слідкувала за султаном та чиновниками

У серіалі "Величне століття" Хюррем Султан була показана як дуже майстерна інтриганка. Завдяки гострому розум та вірним соратникам вона досягала будь-яких цілей.

Роксолана, досягши влади і ставши дружиною падишаха, хотіла контролювати все і всіх. В сюжеті серіалу “Величне століття” це бажання зіграло з Хюррем Султан злий жарт. Виною всьому була таємна кімната Роксолани у султанському палаці, яка, як виявилося, існувала насправді.

У серіалі чимало сюжетних дірок, які не дають спокою фанатам. Так, наприклад, досі всі намагаються зрозуміти, чому Махідевран час від часу називають Хасекі, хоча цей титул був спеціально придуманий султаном Сулейманом для своєї Хюррем, а її стосунки з матір’ю падишаха Валіде показані дуже напруженими і важкими, хоча в реальній історії жінки поважали одна одну.

Серед інших таємниць “Величного століття” однією з найзагадковіших є та, що стосується прихованої від усіх кімнати Роксолани. У ній у четвертому сезоні Хюррем підслуховувала засідання свого чоловіка-падишаха з його чиновниками. Вона хотіла мати всю достовірну інформацію про справи держави. Про потаємне приміщення знали лише найвідданіші слуги Хасекі – Фахріє-калфа та Сюмбюль-ага.

Таємна кімната Хюррем Султан з Величного століття існувала насправді
Таємна кімната Хюррем Султан з Величного століття існувала насправді

Досі ніхто не може зрозуміти, як Хюррем зуміла потайки від усіх збудувати кімнату в самому серці палацу Топкапи, та ще й поблизу зали засідання ради. Сама героїня у четвертому сезоні у розмові зі Сюмбюлем згадує, що кімнату зробили саме вони – тобто версія про те, що приміщення існувало раніше, не підтверджується.

Таємна кімната Хюррем Султан з Величного століття існувала насправді
Таємна кімната Хюррем Султан з Величного століття існувала насправді

В більш старому серіалі про Роксолану також був сюжет з таємною кімнатою, тому існує версія, що й у реальному житті у Хюррем була така таємна кімната, сидячи в якій вона могла спокійно слухати доповіді чиновників. Зважаючи на те, як Сулейман поважав свою законну дружину, у цю версію легко можна повірити.

Схожі статті

Ідеальний сніданок з гарбуза для всієї родини. Ситна та корисна страва: люблю її за вершковий присмак

Гарбуз містить у собі чималу кількість корисних мікроелементів і вітамінів, тому сніданок із цим фруктом буде не лише смачним, але й особливо поживною

Дружина Дмитра Гордона Олеся Бацман святкує 39-річчя: романтична історія знайомства і кохання зіркової пари

Дружина відомого українського блогера та журналіста Дмитра Гордона святкує день народження. Як познайомилась і закохалась одна з найяскравіших зіркових пар України

З усієї випічки на кефірі це печиво найкраще. Дуже просто, але як смачно: недорогий смаколик до чаю і кави

Якщо ніяк не можете вигадати, що приготувати до чаю, обов'язково спробуйте цей простий рецепт смачного печива на кефірі. Ніжний аромат і смак десерту не залишить вас байдужими