Пенсій в Україні більше не буде: влада радить збирати собі кошти самостійно – чого чекати пенсіонерам

В Україні демографічна криза, через яку можуть скасувати пенсії. Експерти пояснити, що чекає на пенсіонерів та на людей, які потребують фінансової соціальної підтримки.

Заступниця соціальної політики України Дар’я Марчак нещодавно зробила гучне замовлення на телеканалі “Еспресо”, зазначивши, що пенсій більше не буде. Через демографічні проблеми в країні, у державі не буде фізично коштів на пенсії, тим паче на високі. Тому вона радить залишаться на робочих місцях якомога довше та працювати, бо забезпечити пенсіонерів повністю держава буде не в змозі.

Марчак додала, що через війну наша країна має дуже негативні показники народжуваності та робочих людей. Зараз відсоток пенсіонерів складає цілих 18% з населення країни. Народжуваність падає, у наслідку нація старіє.

Україна має нерівномірне співвідношення між людьми, які працюють та пенсіонерами, що є однією з причин проблем у виплатах. У міністерстві також зазначають, якщо людина прагне отримувати більшу пенсію, треба довше залишатися активним працівником.

Експерти розповіли, що пенсії в Україні скасовуються
Експерти розповіли, що пенсії в Україні скасовуються

Держава планує впровадити базову соціальну допомогу, яка буде для малозабезпечених родин та для тих, в кого недостатньо років стажу (люди, які не матимуть права на пенсію при досягненні пенсійного віку). Але цей проєкт має об’єднати декілька видів допомоги в один – соціальні виплати. Це стосується не лише людей, які не мають права на пенсію, а й малозабезпечених сімей, матері-одиночки, дітям, яким батьки не сплачують аліменти, переселенців.

Проте, соціальна виплата має бути індивідуальної, тобто держава пропонує рахувати дохід родини, її потреби та різницю сплачувати за людей. Розмір базової величини для сім’ї визначається на рівні 100% від такої величини для першого члена сім’ї та 70% – для кожного наступного члена сім’ї. 100% можуть отримати діти з інвалідністю 1 та 2 групи, діти до 6 років, діти з інвалідністю.

Експерти розповіли, що пенсії в Україні скасовуються
Експерти розповіли, що пенсії в Україні скасовуються

Мінсоцполітики на 2025 рік запропонували суму для виплат у розмірі 4000 грн.

Ті люди, які не будуть мати права на пенсію мають концепцію виплат у відсотках від 60% до 100%, залежно від кількості стажу. Менше 10 років стажу – 60% він мінімальних потреб може покрити держава, від 10 до 20 років – 70%, від 20 до 30 – 80%, понад 30 років – 100%.

Експерти зазначають, що проєкти несуть дуже багато підводних каменів, які можуть призвести у певної кількості людей до того, що вони взагалі можуть залишитись без виплат.

Популярне

Схожі статті

“Вгадайте, скільки їх”: зірка МастерШефу Хіменес-Браво чекає поповнення в родині і показав другий знімок УЗД

Зірка МастерШефу буду багатодітним дідусем: Ектор Хіменес-Браво показав у своєму блозі друге УЗД маленької Лупіти та розсекретив, скільки малюків чекають.

Акторка “Дизель шоу” Яна Глущенко неабияк здивувала, з ким відпочиває на морі: “Дідусь – то мій хахаль”

Яна Глущенко з "Дизель шоу" знову навідалася до Болгарії. На цей раз узяла з собою синочка Тамерлана. А ще поряд сивочолий чоловік, якого фани визначили як "хахаля" гумористики.

Схожа на батька: донька луганського коміка Кошового показала фото – як виглядає дитина зірки “Квартал 95”

Донька легендарного актора Кварталу 95 показала свіжі фото та свою схожість з батьком – Євген Кошовий та Варвара на одне обличчя, як дві краплі води.