Михайлів день 2023: коли буде свято Архистратига Михаїла у цьому році, традиції та страви на святковий стіл

День Архангела Михаїла має декілька назв – Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних або ще Михайлів день. Коли він випадає у 2023 році?

Собор Архистратига Михаїла – це одне з найважливіших свят у православній церкві. Він присвячений одному з найвищих ангелів, який є головним захисником християнства і всіх віруючих.

Коли буде День Архистратига Михаїла у 2023 році

Раніше цей день випадав на 21 листопада, однак дата свята змінилася через новий церковний календар – новоюліанський, на який ПЦУ перейшла з 1 вересня 2023 року. Так, День Архистратига Михаїла переноситься на 8 листопада.

У цей день в храмах служать особливі служби, присвячені Архангелу Михаїлу. Віряни моляться йому про захист від ворогів, про здоров’я і про допомогу в різних життєвих ситуаціях.

Народна назва свята – Михайлів день. Традиційно на нього прийнято готувати особливі страви, відвідувати кладовища, щоб пом’янути померлих родичів і друзів.

Ось деякі традиції, пов’язані з Днем Архангела Михаїла:

  • В цю дату прийнято одягатися у нове вбрання.
  • На столі повинні бути присутні м’ясні страви, такі як ковбаси, м’ясний рулет, холодець.
  • Також прийнято в цей день готувати пиріжки з капустою, картоплею або м’ясом.
  • Увечері на вулицях запалюють вогнища, щоб відлякати нечисту силу.
Михайлів день 2023: коли буде свято Архистратига Михаїла у цьому році
Михайлів день 2023: коли буде свято Архистратига Михаїла у цьому році

Різниця між юліанським та григоріанським календарями

Відомо, що існують два основних календаря, які використовуються в різних християнських конфесіях: юліанський та григоріанський.

Юліанський календар був введений Юлієм Цезарем у 45 році до нашої ери і широко використовувався в християнському світі до 16 століття. Однак він має деякі неточності щодо ключових подій, що призвело до його зміни у новоюліанський календар.

Григоріанський календар був запропонований Папою Григорієм XIII в 1582 році, його ввели для виправлення неточностей юліанського календаря. За ним жила уся Західна церква, тобто католицька церква.

Головна молитва, яку промовляють кожен день у Світлу седмицю після Великодня
Михайлів день 2023: коли буде свято Архистратига Михаїла у цьому році

В результаті, різниця між цими двома календарями призводить до того, що свято Собора Архистратига Михаїла святкують в різні дати.

Схожі статті

Пісні картопляно-вівсяні котлетки: ситна та смачна закуска, від якої мій чоловік просто мліє. Готую щодня

Б'ємось об заклад, що настільки смачних котлет ви ще ніколи не куштували. Кожен, хто спробує цей пісний рецепт, здивується, що страви без м'яса можуть бути настільки апетитними.

Довелось 300 кілометрів подолати майже пішки: Педан пригадав, як Притула “кинув” його з Фреймут напризволяще

Іноді дружні жарти можуть переходити будь-які межі. Відомий український ведучий Олександр Педан пригадав, як одного разу опинився з Фреймут у чужому місті без грошей через Притулу.

Так готувала ще моя мама. Нереально смачна бурякова закуска з цибулею і кетчупом: готую відрами, їмо ложками

Ідеальний салат усього з двох інгредієнтів. Хочете – подавайте як основну страву, а можете зробити гарніром. Бурячки поки коштують недорого, тож користуймося моментом.