Чому болять груди – з’ясовуємо причини

Author name 5 Листопада 2020 в 23:11

Поділитися статтею

Болі в грудях
Болі в грудях

Біль в грудях часто не пов’язано з раком грудей, але це не привід не займатися цим. Розбираємося, що може стати причиною хворобливих відчуттів.

Біль в грудях, який ще називається масталгія, дуже часто зустрічається у жінок, особливо під час менструації.

Причини болю в грудях

Гормони

Під час статевого дозрівання, менструації, вагітності та менопаузи коливання гормонів естрогену і прогестерону можуть викликати набрякання і хворобливість грудей. Цей тип болю носить циклічний характер і зазвичай проходить після стабілізації гормонів. Гормональні протизаплідні засоби можуть допомогти зменшити це неприємне відчуття. Але будьте обережні: організм звикає до нового контрацептиву місяць або два, не дивуйтеся, якщо біль все ще присутній.

Слід звернути увагу, чи присутній біль в однієї з грудей або на обох. У разі кісти уражається тільки одна грудь.

Вправи

Грудні м’язи, розташовані під грудьми, можуть викликати легкий біль, якщо скутість виникає після спортивного тренування. Прикладіть теплий компрес або прийміть знеболююче, щоб полегшити цей біль, і не забувайте добре розтягуватися після тренування.

Бюстгальтер

За оцінками журналу Sante, переважна більшість жінок не носить бюстгальтер правильного розміру. Але форма і структура нижньої білизни теж можуть викликати біль у грудях. Відсутність бюстгальтера під час фізичної активності також може стати причиною болю в тканинах грудей.

Мастопатія

Нерівна тканина грудей, більш відома як фіброзно-кістозна тканина, пов’язана з болем у грудях під час менструального циклу. Вважається, що ця хвороба не пов’язана з раком грудей (в 90% випадків протікає у вигляді доброякісних утворень), але вона дуже чутлива до гормональних змін. Захворювання виявляють у близько 50% жінок у віці від 20 до 50 років.

Варто хвилюватися?

Слідкуйте за змінами і поговоріть з терапевтом, якщо ви відчуваєте сильний біль, почервоніння або жар, що може бути симптомом інфекції. Набряклі і болючі груди також можуть бути ранньою ознакою вагітності. Якщо ви помітили виділення, зверніться до лікаря.

Біль в грудях рідко є ознакою раку грудей, але це не причина, щоб не усувати його. Деяким людям допомагає пакет з льодом або грілка. Скорочення вживання кофеїну і солоної їжі також може бути корисним для вас.

Боль в груди
Біль у грудях
Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Одна хвилина.

Подписывайтесь на YouTube канал Одна минута
– Чужі гроші пахнуть! Скільки Кароль, Винник та Галкін заробляють за один день

Поділитися статтею