Дитяче ожиріння: як запобігти цьому

Дитяче ожиріння - серйозна проблема суспільної охорони здоров'я. Як зупинити це тривожне явище? Чи можна запобігти ожирінню у дітей?

Щоб визначити, чи є у дитини проблеми з вагою, лікарі використовують індекс маси тіла (ІМТ). Цей вимір базується як на вазі, так і на зрості. Однак у дітей інтерпретація ІМТ повинна бути адаптована з урахуванням віку і статі.

Які причини ожиріння?

Щоб запобігти і лікувати ожиріння, важливо знати його причину.

Основна причина дитячого ожиріння пов’язана з порушенням енергетичного балансу. Дитина споживає занадто багато калорій і недостатньо їх витрачає. ЇЇ енергетичний баланс стає позитивним, і дитина додає у вазі. Дієта, занадто багата жирами і цукром, разом з відсутністю фізичної активності, значно збільшує випадки надмірної ваги і ожиріння.

Ожиріння також може бути частково генетичним. Тоді у дитини буде схильність до надмірної ваги, і їй потрібно буде ретельно стежити за раціоном.

Рідше ожиріння може бути пов’язано з ендокринним захворюванням.

Як запобігти ожирінню у дітей?

Найкраща профілактика – це вести хороший спосіб життя, залучаючи всю сім’ю.

Збалансуйте і стежте за харчуванням

З раннього віку необхідно привчати дітей правильно харчуватися. Таким чином, дотримання різноманітної і збалансованої дієти в розумних кількостях стане харчовим рефлексом в дорослому віці.

З народження до 6 місяців давайте їй тільки молоко. Грудне молоко забезпечує вашу дитину всіма необхідними поживними речовинами.

З 6 місяців дитина зазвичай готова до різноманітності харчування. Поступово збільшуйте раціон за допомогою різноманітних продуктів і пропорцій, адаптованих до її віку. У дитини до двох років підвищена потреба в енергії. Ви також повинні бути обережні з балансом між певними жирними кислотами.

Під час всіх прийомів їжі віддавайте перевагу фруктам і овочам, а також хорошим джерелам білка (риба, нежирне м’ясо, бобові тощо).

Не дозволяйте дитині перекушувати між прийомами їжі. Закуски – джерело надлишкового споживання калорій.

Заохочуйте до активності

Фізичні вправи – профілактика ожиріння. Вони благотворно впливають на статуру дитини і її харчову поведінку. Таким чином, роль батьків дуже важлива: якщо у них погані звички в їжі і вони мало рухаються, є велика ймовірність, що дитина буде наслідувати їх.

Заохочуйте дитину рухатися! Біг, ходьба або заняття спортом збільшують витрату енергії. Організуйте розважальні фізичні вправи всією сім’єю, щоб мотивувати вашу дитину.

Регулярно стежте за кривою ваги

Щоб переконатися, що ваша дитина не має зайвої ваги, регулярно водіть її до педіатра, щоб перевіряти вагу.

Ожиріння у дітей
Ожиріння у дітей

Популярне

Схожі статті

Після цієї вечері чоловік зробив пропозицію руки та серця друге: запечені курячі крильця в пікантній глазурі

Курячі крильця в томатно-медовій глазурі – це страва, яка вразить ваші смакові рецептори своїм насиченим смаком і ароматом. Вони підходять як для повсякденного вечері, так і для святкового столу.

Софія Ротару прилаштувала онуку в надійні руки: після айтішника Соня закрутила роман з нащадком мільярдера

Онука Софії Ротару привітала свого бойфренда з днем народження. Хоч і не назвала імені чоловіка, та всі втямили – це син заможного американського мільярдера Макс Лернер.

Щось давно не чутно: куди подівся й чим займається зараз екс-тренер “Голосу країни” і кум Горбунова Потап

Репер Потап більше не приховує своє місцезнаходження і регулярно публікує фото з країн Європи та Америки у своєму Інстаграм-блозі. Схоже, повертатися в Україну артист не поспішає.