Геннадію Хазанову 75 років! 12 маловідомих, але цікавих фактів про великого гумориста

На честь красивого ювілею - Хазанов святкує 75-тий день народження - ми підібрали найдивовижніші факти з життя улюбленого актора.

Артист розмовного жанру і кіно Геннадій Вікторович Хазанов – іменинник 1 грудня, він подарував глядачам море приємних вражень своїми талановитими виступами і створеним ним Театром естради.

1.Звучне єврейське прізвище «Хазанов» (наголос на останньому складі), що означає в перекладі «співак з синагоги», дісталася Геннадію Вікторовичу від мами-єврейки. Свого батька він не знав до студентських років.

Геннадій Хазанов
Геннадій Хазанов

2. Від мами передалися і всі творчі таланти: Іріада Мойсеївна у вільний час виступала в місцевому народному театрі, а син із задоволенням приходив до неї після школи. Саме в рамках того аматорського театру майбутній актор і полюбив сцену.

Геннадій Хазанов в дитинстві
Геннадій Хазанов в дитинстві

3. Кумиром хлопчика з юних років став Аркадій Райкін, справжня радянська зірка. Стіни його кімнати були обвішані афішами виступів, на які Гена часто ходив з мамою подивитися. А в 14 років відданої фанату навіть вдалося познайомитися з Аркадієм Ісааковичем особисто, за лаштунками.

Аркадій Райкін і Геннадій Хазанов
Аркадій Райкін і Геннадій Хазанов

4. Столиця скорилася талановитому юнакові не відразу – його не взяли ні в один з «головних» театральних інститутів. Довелося вступати на інженера, але завдяки активній участі в КВН все одно вдавалося крутитися в творчих колах. Через кілька курсів нудного технічної освіти хлопець спробував себе знову в ролі абітурієнта – і на цей раз вступив в Державне циркове училище. Саме там Хазанов знайшов близький собі жанр – монологи в розмовному стилі.

Геннадій Хазанов в юності
Геннадій Хазанов в юності

5. Якраз один з таких монологів («студента кулінарного технікуму») швидко зробив Геннадія Вікторовича знаменитим – вся країна дізналася про нього в 1975 році після цього успішного виступу.

Геннадій Хазанов на сцені
Геннадій Хазанов на сцені

6. Але зростаючій знаменитості почали заважати на шляху – спочатку заздрили і обмовляли конкуренти, а потім свої цензурні обмеження принесла партія. Але ліберальніше від цього виступи Хазанова не стали, і в 1984 йому навіть заборонили давати концерти. Проте, роботи від такого «обмеження» не поменшало – артиста тільки ще більше почали поважати.

Геннадій Хазанов
Геннадій Хазанов

7. Також Геннадію Вікторовичу вдалося не раз продемонструвати видатну акторську майстерність: його ролі в кіно дотепер улюблені глядачами, а озвучка (зокрема, кота Леопольда) взагалі може вважатися еталоном професіоналізму.
У 1987 році Хазанов вирішив відкрити власний театр, але почав з естрадної групи «Моно».

Кота Леопольда озвучував Геннадій Хазанов
Кота Леопольда озвучував Геннадій Хазанов

8. Колектив успішно виступав 10 років, а потім разом з самим керівником перейшов під крило Театру Естради, куди запросили самого Хазанова.

Московський театр естради
Московський театр естради

9. Зараз Геннадій Вікторович вже на пенсії – але це не означає, що він сидить без діла. Бадьорий і веселий, він продовжує викладати в ГІТІСі (так, саме там, куди його колись не хотіли брати), веде кілька телепрограм і часто приходить на ігри КВН.

КВН міг вести Геннадій Хазанов, але Масляков встиг раніше
КВН міг вести Геннадій Хазанов, але Масляков встиг раніше

10. У вільний час професор захоплюється історією – саме звідти він почерпнув велику частину відмінної сатири і життєвих уроків, якщо судити за його власними словами.

Геннадій Хазанов зараз
Геннадій Хазанов зараз

11. А сім’я артиста – теж зразкова. Геннадій Вікторович вже більше 50 років одружений на мистецтвознавець Златі Ельбаум, в яку закохався ще студентом.

Геннадій Хазанов з дружиною
Геннадій Хазанов з дружиною

12. Разом вони виховали доньку Алісу, теж артистку, а вона вже встигла подарувати Хазанову на радість двох онуків: Міну і Еву.

Аліса Хазанова
Аліса Хазанова

Один з найвідоміших персонажів – студент кулінарного технікуму.

Схожі статті

Це найсоковитіший стейк зі свинини, який я коли-небудь їла: смажу м’ясо тепер тільки так. Краще, ніж шашлик

Спробуйте надзвичайно смачний глазурований стейк зі свинини. Як приготувати цю смакоту швидко та без зайвих зусиль — читайте в нашому матеріалі.

Переможниця “МастерШеф-12” Валерія Матрохіна зізналася, чому не працює кухарем: “Інші мрії і цілі”

Валерія Матрохіна, після перемоги у відомому кулінарному шоу, розповіла, чому не працює кухарем. Дівчина поділилась, що розвивається в іншій сфері.

Знайшла рецепт в старому записнику: торт Наполеон як у дитинстві. Заварний крем до нього роблю з секретиком

Приготувавши Наполеон по цьому рецепту, ви більше ніколи не купуватиме цей торт в магазині. До вашої уваги рецепт швидкого, доступного і нереально смачного торта Наполеон.