У “Величному столітті” цього не показали: навіщо наложниць падишаха розгодовували до 150 кг

Як розповідає історія, у кожного падишаха Османської імперії були свої ідеали краси, про які не згадують у серіалі "Величне століття". Історики розповіли, на що йшли жінки, щоб сподобатись султанові.

У відомому серіалі “Величне століття” глядачам показали, як виглядав гарем султана Османської імперії, де наложниці, одягнуті у розкішні сукні, боролися за увагу свого повелителя. Однак реальна історія мала зовсім іншу картину.

Зауважимо, що до гарему мав доступ лише сам падишах та його євнухи. З кожним новим правителем палац доповнювався новими жінками, тому маєток налічував близько тисячі одалісок. У гаремі існувала ієрархія, і кожна рабиня мала своє місце, яке залежало від уваги султана.

Навіщо наложниць падишаха розгодовували до 150 кг

Наложниці боролися за увагу падишаха, і це не завжди залежало від їхньої зовнішності, адже у кожного султана були різні ідеали жіночої краси. Рабині мали різні положення, від простих служниць до статусу улюбленої дружини султана, що залежало від уваги самого повелителя.

Після певного часу перебування в гаремі, вони могли його покинути, але багато жінок залишалось, оскільки вважали життя поза маєтком складним.

Навіщо наложниць падишаха розгодовували до 150 кг
Навіщо наложниць падишаха розгодовували до 150 кг

Як свідчить історія, коли престол Османської династії зайняв Ібрагім, то красунь у гаремі підбирали за новими параметрами, оскільки падишах надавав перевагу наложницям з суттєвими об’ємами. Новий султан не приділяв уваги жінкам з модельними параметрами, і його мати це зауважила.

Навіщо наложниць падишаха розгодовували до 150 кг
Навіщо наложниць падишаха розгодовували до 150 кг

Згодом вона прийняла уподобання свого сина й вирішила йому допомогти, наказавши слугам подавати рабиням багато солодощів у великих порціях.

Жінка, яка підкорила серце султана Ібрагіма, важила понад 230 кг. Красуня Шакер Пара, так звали його дружину, була улюбленицею, і падишах називав її лагідно “цукорка” та обожнював проводити разом час. Проте, вона не змогла подарувати спадкоємця.

Схожі статті

Готується легко, смакує відмінно: вафельний м’ясний торт завжди виручає, коли хочеться чогось неординарного

Якось всі вже звикли до десертів, які готуються з покупних коржів. І дійсно, це дуже зручно, а, головне — швидко. Та хіба тільки десерти можна так приготувати?

Картопляні котлети з крабовими паличками “улітають”, не встигаючи охолонути: чарівна вечеря у родинному колі

Завдяки цьому рецепту вам точно вдасться нагодувати свою родину смачною вечеряю. Такі котлетки не просто смачні та соковиті, вони ще й дуже апетитні та поживні.

Земляки Ані Лорак остаточно стерли памʼять про співачку: як від зірки-мовчунки відвернулися геть усі

Зрадників ніхто ніде і ні в які часи не любить, а їхні дії особливо не прбачаються, коли йдеться про відомих особистостей, яких колись вважали майже іконами.